Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Při výběru nábytku kvalita zvítězila nad nízkou cenou

Autor: Alena Matulová

23.03.2017 08:29

Když jsem za manželem přišla s nápadem, že bychom si mohli pořídit nový nábytek, nehleděl na mě zrovna s nadšením. Už od první chvíle totiž viděl další finanční výdaje a on byl v našem vztahu vždycky ten, který se snažil udržet rozpočet na uzdě. Chvíli mi zkoušel oponovat, že stávající nábytek ještě pár let vydrží, jakmile jsem mu ale ukázala rozviklané nohy u jídelního stolu, prasklé čelo na pohovce v obýváku a odřenou kostru postele, dal mi přeci jen za pravdu.

Jsem žena činu, nikdy nečekám na pokyn a okamžitě jednám. Ani tentokrát to nebylo jiné, ještě ten den po večeři jsem usedla k počítači a chopila se úkolu najít ten správný nábytek. Samozřejmě jsem se nechtěla upnout k první nabídce, která mi padne do oka, chtěla jsem mít na výběr. Proto jsem pár dní pátrala na internetu, hledala ty nejlepší nabídky a střádala podklady pro manžela. Chtěla jsem na něho vyrukovat s jasnou představou.

O pár dní později jsme s manželem trávili čas u počítače. Nadšeně jsem mu ukazovala, co všechno jsem našla. Schválně jsem vybrala různorodý sortiment, který se lišil nejen vzhledem, materiálem či způsobem zpracování, ale především cenou. Manžel se okamžitě upínal k těm nejlevnějším nabídkám, což mě ale vůbec nepřekvapilo. On už je prostě takový. Na to jsem ale byla dokonale připravena, měla jsem totiž v záloze hned několik důvodů, proč je lepší investovat do kvality a přivřít oči nad tím, že utratíte více peněz.

Zapáleně jsem mu vyprávěla o nábytku vyrobeném z masivního dřeva. Vysvětlovala jsem mu, že nábytek z masivu vydrží mnohem déle, nežli nábytek vyrobený z dřevotřísky. Mimo jiné krásně voní a na svém půvabu získává až časem. Nezapomněla jsem vyzdvihnout vysokou odolnost. Po pár minutách jsem ho přesvědčila, nakonec kývnul a svolil, že mohu utratit společné peníze za nové vybavení našeho bydlení.

Netrvalo to dlouho. Za pár dní už se našim domečkem linula vůně masivního dřeva. Bála jsem se, že se manžel bude tvářit otráveně. Nerad utrácí, ale nemyslí to špatně. Překvapil mě svou reakcí, dokonce mě za můj nákup pochválil. Nemůžu být spokojenější.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA