Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak nám levná kuchyně vyrazila dech

Autor: Alena Matulová

20.04.2017 13:38

Když jsme se s přítelem stěhovali do pronajatého bytu, bylo nám oběma více než jasné, že se v začátcích budeme muset držet při zemi. Většina společně našetřených financí totiž padla na zaplacení tříměsíční kauce a peněz jsme tak opravdu neměli na rozdávání. Já jsem ale odjakživa spořivý člověk, který dokáže vyjít s málem. Proto jsem se zařizování našeho bytečku vůbec nebála, ba naopak jsem se strašně těšila.

Jako první jsme museli vyřešit kuchyni, která v novém bytě tak nějak úplně chyběla. Trochu nás to zaskočilo, protože když jsme si byt byli prohlížet, kuchyně tu byla celkem slušná a my jsme tak usoudili, že nám pár let určitě vydrží. Pořízení kompletně nové kuchyně pro nás byla čára přes rozpočet a finanční výdaj navíc, se kterým jsme vůbec nepočítali. Nedalo se ale nic dělat, kuchyni jsme k normálnímu fungování prostě potřebovali.

Pořídit si novou kuchyni v kuchyňském studiu pro nás nepřipadalo v úvahu. Ceny tam jsou nekřesťansky vysoké. Proto jsme se s přítelem domluvili, že se po kuchyni podíváme na internetu. Vždyť tam se dá přeci sehnat úplně všechno.  Netrvalo to dlouho a narazili jsme na slušně vypadající stránku, která se prodejem kuchyní zabývala. Ještě než jsem si stihla všimnout ceny, zaujala mě tam nádherná kuchyně s několika praktickými skříňkami a šuplíky. S obavou v očích jsem hledala cenu -  a brada mi na podlahu klesla úžasem, když jsem zjistila, že stojí o polovinu méně, než jsem očekávala.

Přítel byl zpočátku trochu na rozpacích.  Měl strach, že když je to tak levná kuchyně, nebude mít kdovíjakou životnost. Měla jsem ale v zásobě několik argumentů, kterými jsem ho nakonec přesvědčila.  Když kuchyně dorazila, byli jsme oba zaskočeni její kvalitou. I když jsem z ní byla od samotného začátku nadšená, v hloubi duše jsem taky nepočítala s tím, že to za ty peníze nebude kdoví co. Kuchyně a její provedení je ale na takové úrovni, že by mohla okamžitě konkurovat kterékoli jiné předražené kuchyni. Možná jsme s ní zpočátku počítali jen na několik let, jak se říká na přechodnou dobu, teď už ale oba víme, že dokud bude sloužit, zůstane s námi.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA