Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Venkovní žaluzie Praha nás zbavily otravného hluku

Autor: Alena Matulová

25.04.2017 13:40

Když jsme před třemi lety s manželem kupovali domek u silnice, zpočátku jsme v jeho umístění neshledávali žádný problém. Zaujala nás celkem nízká cena, za kterou se nemovitost prodávala a jelikož jsme neměli financí na rozhazování, dlouho jsme neotáleli. Jenže postupem času jsme přicházeli na to, proč byla cena domečku tak nízká a proč jsme byli jediní zájemci.

Pokud pomineme fakt, že máme hned za okny silnici, což není zrovna lákavý výhled a pokud vyjdete ven nebo jen otevřete okno, cítíte štiplavý smog, musíme za největší nevýhodu našeho bydlení označit hluk. Opravdu strašný hluk, který neustává ve dne v noci, protože se jedná o frekventovanou silnici, kde auta jezdí sem a tam.

Jednoho dne jsme usoudili, že už toho máme dost. Jezdící auta nás rušili prakticky 24 hodin denně, v noci nám nedaly spát, přes den otravovaly život. Byla tu možnost se odstěhovat, ale kdo by dobrovolně opustil domov, kde je svým pánem a kde má své zázemí? Tohle řešení jsme okamžitě zavrhli, nechtěli jsme se stát otroky dopravy.

Pak přišel manžel s nápadem, že bychom si na okna mohli nainstalovat venkovní žaluzie Praha. Slyšel na ně prý dobré recenze, dokonce se poptal i známých a kolegů v práci, jestli je to dobrý nápad. Zpočátku jsem byla proti, měla jsem totiž jasnou představu, že to bude stát peníze a těch jsme opravdu neměli nazbyt. Jenže další dvě noci s auty mě přesvědčila o tom, že to jinak nepůjde.

Hned druhý den jsme si prohlédli stránky, domluvili si schůzku a učinili objednávku. Na instalaci žaluzií jsme nemuseli čekat dlouho, ochotní dělníci přijeli o pár dní později a pustili se do práce. Ta jim šla doslova od ruky, byla radost je sledovat. Už jsem se nemohla dočkat na změnu, která mi vyrazila dech. A nejen mě. Večer jsme s manželem usedli k televizi a nestačili se divit, kolik máme najednou klidu. Auta sice byla slyšet, ale v mnohem menší míře, která se již dala snést. Oba dva si nemůžeme venkovní žaluzie Praha vynachválit!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA