Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Při prodeji bytu jsme se obrátili na realitní kancelář a nelitovali jsme

Autor: Alena Matulová

03.05.2017 11:02

Po mojí babičce jsme zdědili v Praze na Proseku byt 2kk o velikosti 40 metrů čtverečních. Vzhledem k tomu, že máme tak nějak pořád hodně věcí na práci a nemáme čas se starat o další byt a řešit nájemníky, rozhodli jsme se, že více se nám budou hodit peníze ihned na ruku a proto jsme se přiklonili k variantě prodeje bytu. Bohužel však této oblasti ani jeden moc nerozumíme a jak říkám, jsme oba dva dost vytížení, tak jsme se rozhodli zkontaktovat realitní kanceláře, které se prodejem realit v Praze zabývají.

Z celkové komunikace a osobních schůzek jsme se rozhodli pro jednu a celý proces prodeje mohl začít. A my jsme byli překvapeni skvělým přístupem. Nemuseli jsme vlastně vůbec nic. Začali tím, že celý byt daly do perfektního stavu, pořídili kvalitní fotografie a vystavili náš byt na internet. Následně zajistili veškeré prohlídky potencionálními zájemci a my jsme to měli zcela bez starosti. Následně když se našel zájemce, který měl k dispozici námi požadovaný obnos peněz, zajistili veškeré věci ohledně kupní smlouvy, přepisu. A to vše proběhlo velice rychle. My jsme se na začátku tak nějak smířili s tím, že prodej bytu může trvat několik měsíců, ale ono ne. Za měsíc se byt prodal a my se jen nestačili divit.

Teď už je kompletně vše vyřešené, uzavřené a peníze máme na účtu a my plánujeme kompletní opravu našeho domečku od nové střechy, oken, zateplení a fasády. Samozřejmě bychom to ale nebyli my, abychom si ty peníze i  trošku neužili, takže jsme si našli dovolenou na Kanárských ostrovech s allinclusive. Termín máme na konci měsíce a upřímně? Už se nemůžu dočkat. Nikdy jsme nebyli na dovolené v tak krásném hotelu, proto jsme si řekli, že teď si to za ty všechny roky vynahradíme.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA