Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

21. 1. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na venkovní rolety z Prahy nedáme dopustit

Autor: Alena Matulová

12.05.2017 13:21

Už je to nějaký ten rok, co máme v Jižních Čechách s manželem chalupu. Pomalu se nám úspěšně daří ji dávat dohromady. Každopádně ten, kdo takhle dává dohromady nějaký dům, tak vím, že to zkrátka nejde najednou. Už jsme do toho slušně zainventovali, ale jsme s výsledkem velmi spokojení. Posledním takovým drobným problémem, který jsme řešili, byla stínící technika.

Hodně dlouho jsme zvažovali, co tam pořídíme. Četli jsme si nejrůznější recenze a články a nakonec nám jako docela dobrý nápad přišla venkovní stínící technika. A z jakého důvodu jsme se pro ni rozhodli? No popravdě těch důvodů bylo hned několik. Venkovní rolety jsme si pořídili i u nás doma, a to hlavně kvůli odhlučnění, protože bydlíme poblíž velmi frekventované silnice. Hlavní důvody, proč jsme se pro ně rozhodli i právě sem, však byl trošku jiný. Nejen že máme ložnice situované tak, že nám tam celý den svítí sluníčko, ale zároveň tam máme starší okna, tak je našim cílem na maximum zajistit zaizolování a tak zabránit přebytečnému úniku tepla.

Protože jsme byli spokojeni s firmou, od které jsme si objednali ty, co máme doma, neváhali jsme a opět jsme si pořídili venkovní rolety Praha. A opět jsme maximálně spokojeni. Nejen že tyto rolety plní klasickou funkci, kterou je právě zastínění, ale zároveň snižují únik tepla, tvoří ochranu proti vandalům a zlodějům, před hmyzem a celkově nám prodlužují životnost našim oken. Protože jsme s manželem už docela pohodlní, rozhodli jsme se pro ovládání motorizované. Pořídili jsme si ho vlastně za odměnu, za to jak jsme se na domě nadřeli. Doma však bohužel máme ovládání pomocí šňůrky, což jde v pohodě, ale je jasné, že když zmáčknete pouze čudlík a ono se to samo stáhne nebo naopak, že je to šikovnější a hlavně pohodlnější. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA