Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Ortopedická obuv mi zachránila zaměstnání

Autor: Alena Matulová

27.06.2017 11:16

Před půl rokem jsem měnila dosavadní zaměstnání pokladní v malém supermarketu za referentku jedné telefonní společnosti. Je sice pravda, že tyto dva obory jsou jako nebe a dudy, což samozřejmě nepopírám. Jenže stejně jako se změnil obsah mé práce, změnil se i postoj - a to doslova. Zatímco předtím jsem většinu pracovní doby seděla na židli za kasou, teď jsem celý den stála na nohou. A musím přiznat bez mučení, že už za týden jsem pociťovala nepříjemné bolesti v zádech.

Říkala jsem si, čím to asi může být. V první chvíli mě nenapadlo, že za tím může být právě to celodenní stání. Jednoho dně mě na to upozornila kolegyně v práci, když viděla, jak se bolestivě svíjím, kroutím a snažím se najít polohu, ve které nebudou ony bolesti tak silné. Zprvu jsem si říkala, že to nemůže být pravda, kolegyně totiž tvrdila, že je to tím, že pořád stojím a mám nekvalitní boty. Bránila jsem se, že tak nekvalitní nejsou, byla mi hanba přiznat, že je mám už několik let a botičky tak mají svá nejlepší léta za sebou. Její slova mi ale pořád vrtala v hlavě.

Proto jsem se ještě ten den večer podívala na internet. Nevěděla jsem, jaké účinky může mít ortopedická obuv, proto jsem byla tolik překvapená, když jsem si o tom přečetla několik velice zajímavých článků. Rozhodla jsem se to vyzkoušet, za to přece nic nedám.

Na stránce pilulka.com jsem si objednala moc pěkné ortopedické boty, které mi k mému překvapení přišly o několik dní později. Neváhala jsem a hned si je vzala do práce. Kolegyně si všimla okamžitě, obdařila mě jen významným úsměvem, kterými mi naznačovala, že mi to přece říkala. I když jsem to nechtěla dát najevo, během pracovní směny jsem zpozorovala, že bolesti už nejsou takové, jako minulé dny. Záda už tolik nebolela, neměla jsem ani nepříjemné křeče do nohou. Bylo mi prostě skvěle.

Teď musím říci, že jsem za připomínku kolegyně ráda. Kdyby mě totiž nedonutila se nad celou věcí zamyslet, další týdny bych trpěla a nakonec asi ze zaměstnání odešla. A to by byla škoda, tahle práce mě totiž hrozně baví.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA