Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Venkovní žaluzie byly naší nejlepší investicí

Autor: Alena Matulová

27.06.2017 12:04

Před třemi lety jsme si s manželem koupili domeček v jedné menší vesnici nedaleko Prahy. Nebyla to novostavba, domek je již staršího data, což nám ale vůbec nevadilo. Moc jsme se těšili, až si jej budeme postupně opravovat a zvelebovat k obrazu svému. Během těch let domek spolykal spoustu peněz, nebudu lhát, že mě kolikrát až nemile překvapilo, kolik věci stojí. Snažili jsme se ale na peníze nehledět, domek jsme společnými silami budovali nejen pro sebe, ale především jednou pro naše děti. Letos v zimě přišel manžel s nápadem, se kterým jsem zpočátku nesouhlasila. Navrhoval, abychom si pořídili venkovní žaluzie, které dle jeho slov přinášely hned několik výhod. Vzhledem ke kalkulaci a vidině investovaných peněz jsem ale byla proti, nepovažovala jsem tento bod za důležitý. Bez žaluzií jsme se obešli doteď, obejdeme se bez nich i nadále.

Jenže brzy na to jsem změnila názor. Těsně vedle našeho domku koupil parcelu jeden nepříjemný pán, který je toho názoru, že všechno ví, všechno zná a všude byl dvakrát, ne-li dokonce třikrát. Na parcele byl menší dům, do kterého se bez ohledu na panující zimu brzy nastěhoval a pro nás tím začalo peklo na zemi. Soused je hlučný, neustále něco dělá, ať už doma, nebo na zahradě, která sousedí s naším pozemkem. Pouští si nahlas rádio, seká, řeže, neřeší, zda je neděle nebo pátek. Žít vedle něho je za trest. A aby toho nebylo málo, už několikrát jsem ho načapala, jak nás šmíruje dalekohledem, zvláště pak okno do naší ložnice si velmi oblíbil.

Souhlasím, řekla jsem jednou ráno u snídaně manželovi. Zavolej tam a objednej je. Netrvalo to dlouho a venkovní žaluzie Praha zdobily i náš domek. Soused načuhoval jako divizna, co že se to u nás děje, brzy mu ale spadla brada, když se po setmění žaluzie zatáhly a on nás tak nemohl šmírovat. Nelituji vynaložených peněz, padly na úrodnou půdu.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA