Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 11. 2017
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Správa nemovitostí mi vytrhla trn z paty

Autor: Alena Matulová

27.06.2017 12:45

Když mi přišlo vyrozumění, že jsem po babičce zdědila byt 2+1 v Praze, v první chvíli mě to zaskočilo. Co já asi tak budu dělat s bytem?! To byla první věc, která mi proběhla hlavou. Za jiných okolností bych byla asi i ráda, přeci jen kdo může říci, že v pětadvaceti letech vlastní svůj byt a ještě k tomu na tak lukrativním místě, jako je Praha?! Jenže já jsem se v tu chvíli zrovna chystala do Anglie, kde jsem měla být rok na stáži. A tahle zpráva tak pro mě byla spíše přítěží.

Nemůžeš ten byt nechat jen tak rok bez dozoru, kárala mě kamarádka jeden večer, když jsme si spolu vyrazili na dvojku červeného. To jsem věděla i bez jejích připomínek, jen jsem si nedokázala odpovědět na otázku, co si s tím bytem teď asi počnu. Naštěstí to za mě rozlouskla Martina, ta měla vždycky dobré nápady. Řekla mi, že existuje služba zvaná správa nemovitostí, která by mohla moje dilema vyřešit. Inu, proč to nezkusit.

Hned druhý den jsem si na internetu vyhledala, oč vlastně je. Našla jsem stránky jedné pražské realitní kanceláře, která tuhle službu nabízela a musela jsem uznat, že to vypadalo báječně. Bylo to přesně to, co jsem teď tak nutně potřebovala. Aby se za mě někdo o ten byt postaral, mezitímco já budu pryč a já se ho tak nemusela vzdávat nebo jej nechat napospas. Neváhala jsem a domluvila si schůzku s jedním z pracovníků této realitní kanceláře.

O pár dní později mi na schůzce bylo vše pečlivě vysvětleno. Milý pán mi řekl, co všechno tahle služba obnáší, jaké to má výhody a seznámil mě s průběhem. A bylo vyřešeno, přesně tohle jsem potřebovala. Když jsme se domluvili na všem potřebném, mohla jsem konečně začít balit do Anglie. Nakonec jsem předala klíčky od bytu, vše podepsala a rázem tak měla o starost méně. Teď jsem již půl roku v Anglii a vše funguje báječně, přesně podle mých představ.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   listopad 2017

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA