Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Rustikální nábytek jsme si všichni zamilovali

Autor: Alena Matulová

29.06.2017 14:54

Ten nábytek v obýváku je něco hrozného, řekla nám jednoho dne nejstarší dcera u snídaně. Zatímco ona po pronesení této věty, která rozřízla pohodovou nedělní atmosféru jako nůž kostku másla, hleděla do mobilu jako by nic, my s manželem jsme se na sebe nechápavě dívali. Záhy se nám dostalo vysvětlení, naše sedmnáctiletá dcera totiž dospěla k názoru, že jsme se zasekli v době před dvaceti lety a je fakt ostuda si k nám kohokoli pozvat.

Dceřin názor v nás přetrvával ještě dlouhé hodiny, ještě ten den večer jsme se o tom bavili s manželem u televize. Očkem jsem sledovala vybavení našeho obýváku a chtě nechtě jsem dceři musela dát za pravdu. Nábytek už opravdu nebyl to, čím býval před několika lety, každodenní používání se podepsalo na jeho vzhledu. Opravdu to chce změnu, řekla jsem nakonec manželovi.

Dospět k názoru, že je ten správný čas na pořízení nového nábytku je jedna věc, vybrat něco vyhovujícího je věc druhá. A musím říci, že daleko složitější. S manželem jsme se dohodli, že chceme znát názor všech našich dětí, proto jsme se domluvili, že si odpoledně uděláme čas, prohlédneme internet a dáme hlavy dohromady. To jsme ještě netušili, jaká debata se u nás v kuchyni zvrhne.

Velice brzy se totiž ukázalo, že se naše názory liší. I mladší děti měly jiný vkus nežli my a na první pohled se zdálo, že se nedohodneme. Pak ale manžel bouchnul do stolu, čímž všechny děti umlčel. A mě taky. Nadhodil nápad, kterému se nejstarší dcera nejdříve smála, mladší ohrnovali nos. Představil nám rustikální nábytek, který v sobě spojoval přírodní materiály, krásu ruční práce a smysl pro detaily.

Tak to tedy zkusme, řekla nakonec nejstarší dcera, obě mladší děti souhlasně přikyvovaly. A taky že ano. Objednali jsme komodu, televizní stolek, konferenční stolek i knihovnu. Už je to pár týdnů, co máme rustikální nábytek doma, a já mohu s klidným svědomím říci, že jsme si jej i přes prvotní nesouhlas nakonec všichni zamilovali.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA