Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsme babičce vybírali dioptrické brýle

Autor: Alena Matulová

21.07.2017 12:32

Naše babička patří k těm seniorům, kteří většinu dnes stráví sklonění nad křížovkami. Prostě jí to baví a nic jí neudělá větší radost, nežli vyluštěná křížovka. Svoje odpovědi rovněž každý týden posílá poštou a několikrát se jí podařilo vyhrát zajímavé ceny. Když jsem se u babičky před dvěma týdny stavila na oběd, našla jsem ji - jak jinak - opět s křížovkou v ruce. Mezitím co jsem si pochutnávala na palačinkách, které babička umí ze všech nejlépe, všimla jsem si, jak se babička nad křížovkou mračí a pořád si hraje s brýlemi. V první chvíli jsem si myslela, že nemůže přijít na odpověď, ale pak mi došlo, že babička na to prostě nevidí!

„Babi, co máš s těmi brýlemi?“ zeptala jsem se zvědavě, ale odpovědi jsem se nedočkala. Babička jen mávla rukou a zkřivila ústa, což dělala pokaždé, když na něco nechtěla odpovídat. Nenechala jsem se ale odbýt. „Tak co s nimi máš? Ukaž mi je!“ naléhala jsem a div babičce její dioptrické brýle nervala z rukou. „Co by s nimi bylo!“ vyštěkla babička. „Prostě už na to nevidím, za to nemůžou brýle, ale moje nešikovnost, protože jsem si poškrábala sklíčka“ začala se smát. A mě bylo jasné, že to takhle nenechám.

Ještě ten večer jsem spojila síly s mamkou, se kterou jsme usedli k internetu a dali se do hledání vhodných brýlí pro babičku. Obě jsme moc dobře věděli, že pokud jí brýle nekoupíme, bude pořád používat ty špatné, protože jako většina seniorů prostě nechce utrácet. Netrvalo to dlouho a našli jsme jednu skvělou stránku, kde měli dioptrické brýle v nabídce. Vybrali jsme odpovídající brýle, potvrdili objednávku a čekali, až dorazí.

Za pár dní jsem si vykračovala k babičce, opět na oběd. Nechala jsem si naložit pečené kuře s nádivkou, a jakmile babička zmizela v kuchyni, že mi ještě donese pití, vytáhla jsem z kabelky nové brýle a vyměnila je za ty staré. Pak jsem čekala na babiččinu reakci. Ta usedla, vzala do ruky křížovku, na oči nasadila brýle, pak je zase sundala, zase nasadila, zase sundala a já už nemohla potlačit smích. Vysvětlila jsem jí, že jsem jí koupila nové brýle, které již nemají poškrábaná sklíčka. Babička se smála a řekla mi, že jsem liška podšitá. Měla radost a já taky.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA