Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Přírodní kosmetika mi otevřela oči

Autor: Alena Matulová

18.08.2017 08:22

Jsem žena a jak už to tak už žen bývá, kosmetika je nedílnou součástí mého života. Musím se přiznat, že bych si bez ní nedokázala představit jediný den. Moje polička v koupelně tak doslova praská pod tíhou všech produktů na ruce, pleť i tělo, které neustále střádám, kupím a sbírám. Jsem už prostě taková. A vím, že rozhodně nejsem jediná.

Před několika týdny jsme s kolegyní na obědě načaly téma přírodní kosmetika. Já jsem o tom prakticky vůbec nic nevěděla, tento pojem šel úplně mimo mě, kdežto Pavlína - kolegyně z práce, se kterou sdílím kancelář už třetím rokem, je tímto typem kosmetiky posedlá. Kdykoli z kabelky vytáhnu nějaký svůj výrobek, jen ohrnuje nos a strašně se mi diví, že na sebe chci patlat tolik chemie a škodlivých látek. Nikdy jsem jí nevěnovala pozornost, pokaždé jsem jen mávla rukou a nechala to být.

Jenže toho odpoledne ve mně začal hlodat červíček pochybností. Vydala jsem se proto domů a hned po příchodu se začetla do složení na zadní straně mých kosmetických vymožeností. A nestačila jsem se divit. Nemile mě překvapilo, co všechno do té kosmetiky cpou a čím vším jsem si byla ochotna několik let mazat svou pokožku.

Vytočila jsem Pavlínino číslo, sdělila jí své pochybnosti a vyslechla si přednášku o tom, že mi to přece říkala. Poté mě odkázala na stránky pilulka.com, odkud už několik let objednává přírodní kosmetiku a je víc než nadmíru spokojená. Jen co jsem položila hovor, usedla jsem k počítači a dané stránky našla. Nabízený sortiment mě mile překvapil, v košíku mi skončilo hned několik produktů.

Netrpělivě jsem čekala, až mi pošta balíček doručí. Bála jsem se, že přírodní kosmetice bude chybět parfemace, že bude mít pochybnou konzistenci - inu upřímně jsem tomu moc nevěřila. Jakmile jsem ale vyzkoušela první krém na ruce, který se mi okamžitě vstřebal do pokožky a tak nádherně voněl, změnila jsem názor. Teď už nedám na přírodní kosmetiku dopustit!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA