Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Babiččiny ztracené dioptrické brýle

Autor: Alena Matulová

21.09.2017 10:27

Mojí babičce už je pětasedmdesát let a neustále nás přivádí do komických situací. Třeba jako posledně, kdy zburcovala celou rodinu, že nemůže najít svoje brýle a tím pádem nevidí na oblíbené křížovky. Skoro celá rodina jsme se u ní sešli, abychom ztracené brýle našli. Ovšem bez úspěchu. Táta proto zavelel, že je potřeba pořídit nové a že babička bude muset do optiky. Jenže babička je tvrdohlavá starší dáma, která když se zařekne, že něco neudělá, tak to taky neudělá. A do optiky nejde a tečka.

Jenže co teď? Brýle potřebuje, protože bez nich nevidí nejen na křížovky, ale i na další věci. Naštěstí jsme moderní generace, proto mě ihned napadlo, že babičce objednáme nové dioptrické brýle, aniž by musela někam chodit. A těch pár dní, než zboží přijde, určitě nějak vydrží.

Usedli jsme proto k počítači a vyhledali obchod pilulka.com, kde jsme našli nabídku dioptrických brýlí. Naštěstí se nám podařilo v rozmanité nabídce najít takové, které babičce nejen padnou vzhledem k její oční vadě, ale které se jí rovněž zalíbily, což bylo obrovské plus. Naše babička je totiž taková, že kdyby se jí něco nezamlouvalo, rozhodně by to nenosila. Brýle jsme tedy objednali, babičce řekli, že za pár dní dorazí a vydali se domů.

Netrvalo to dlouho a brýle přišly. Převzala jsem je od pošťáka a vydala se s nimi k babičce, aby si konečně mohla vyluštit nějakou tu křížovku. Spěchala jsem, div jsem celou cestu neutíkala, jen abych tam byla co nejdříve. Mohla jsem se přetrhnout, aby chudák babička nemusela dlouho čekat. O to více mě rozhořčilo, když jsem babičku našla usazenou v křesle, s brýlemi na očích a křížovkou v ruce. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal.

Babička se na mě udiveně podívala, pak si rukou poklepala na brýle a vysvětlila mi, že je měla celou dobu strčené v kapse u županu, který ten den, co jsme celá rodina hledala ztracené brýle, nosila na sobě. Nakonec jsem se tomu musela zasmát a naše babička má teď brýle dvoje, pro případ, že by se jí jedny rozhodly zase někam zatoulat.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA