Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Zdravotní obuv zbavila mého manžela bolestí

Autor: Alena Matulová

19.10.2017 11:00

S manželem jsme spolu již pětadvacet let, takže si troufnu tvrdit, že ho znám lépe než svoje boty. Díky tomu naprosto bezpečně poznám, když má z něčeho radost, je smutný nebo ho třeba něco bolí. A poznala jsem to i před několika týdny, kdy se sice snažil tvářit jako by nic, ale mě bylo více než jasné, že přede mnou skrývá bolest. Už nějaký čas se ozývala jeho záda, která o sobě dávala vědět prostřednictvím ostrých bolestí vystřelujících do oblasti beder.

Jenže ho znám až moc dobře, takže vím, že nemá sebemenší smysl ho nutit chodit k lékaři. Proto jsem jen tiše trpěla společně s ním a předstírala, že si vlastně ničeho nevšímám. Ale všímala jsem si, až moc dobře. Jedno odpoledne jsem se sešla s kamarádkou a svěřila se jí, že nemůžu přijít na způsob, jak manželovi pomoci. I ona věděla, že je můj mu starý mezek, který si nenechá do ničeho kecat. Pak ale přišla s nápadem, že bych mu mohla pořídit zdravotní obuv, která je speciálně navržená tak, aby ulehčovala zádům a to by mohlo být přesně to pravé, co by mu mohlo pomoci. Samozřejmě bych to musela navléknout tak, aby to působilo nenápadně.

Vybrala jsem mu pantofle, které slibovaly úlevu při chození. Slibovala jsem si od nich hodně a vážně jsem doufala, že mu pomůžou. Objednala jsem je v e-shopu pilulka.com a už se nemohla dočkat, až přijdou. Vymyslela jsem plán, že mu je daruji k blížícímu se svátku, což mi jen nahrálo do karet.

Když přišel den D a já muži věnovala krabici s botami, chvilku se na ně tvářil podezíravě. Už jsem se začínala bát, že to prokoukne, ale naštěstí se tak nestalo. Pár dní na to sice ještě bez povšimnutí leželi v krabici na poličce, pak je ale konečně obul a nosil je doma prakticky pořád. Nenápadně jsem pozorovala, jestli zaznamenám nějakou změnu. A víte co? Něco se muselo stát, protože se najednou přestal mračit bolestí při delším stání, už se nenatáčel na jednu stranu, aby si ulevil a nebyl tolik mrzutý. Sice mi to nikdy nepřiznal, ale jsem si jistá, že za jeho úlevu od bolestí můžou právě ty boty.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA