Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Už to vypadalo, že se asi vůbec nedohodneme

Autor: Alena Matulová

25.10.2017 09:41

Blížily se kulaté narozeniny naší maminky. Měla oslavit krásné šedesátiny a společně se sourozenci jsme se dohodli, že by to chtělo nějaký pořádný dárek. Ačkoli jsme všichni nadšeně souhlasili, že se složíme na jeden hodnotný dar, nemohli jsme se shodnout na konkrétní věci, kterou bychom měli mamince dát. Do jejích narozenin zbývalo jen něco málo přes dva měsíce a my jsme se byli schopni i pohádat, protože každý navrhoval něco jiného.

Opět jsme se sešli s mými dvěma bratry a nejmladší sestrou, abychom probrali, co tedy mamince koupíme. A stejně jako při minulé snaze o domluvu jsme se akorát tak pustili do hádky, protože každý chtěl něco jiného a nikdo nechtěl udělat kompromis. Čím více se maminčiny narozeniny a její oslava blížily, tím více nás tlačil čas a tím více jsme se společně se sourozenci hádali.

O našem nápadu věděl ještě tatínek, který se už nemohl dívat na to, jak se jeho dospělé a snad i rozumné děti prostě nedokážou dohodnout. Proto si nás jednoho odpoledne zavolal a řekl, že už toho má dost, že se chováme jako děti na pískovišti, které si navzájem berou hračky a bourají věže z písku. Nakonec nám řekl, že si maminka už delší dobu přeje rustikální nábytek do obývacího pokoje a že se s námi rád na tomhle dárku bude finančně podílet. A bylo rozhodnuto.

Nejstarší bratr měl za úkol najít vhodnou stránku, která nám bude vyhovovat jak nabízeným sortimentem, tak i kvalitou, hodnocením a samozřejmě i cenou. Našel e-shop nabytekmasiv.cz, kde nabízeli moc pěkný masivní nábytek v rustikálním stylu. Já se sestrou jsme dostaly za úkol vybrat, co mamince pořídíme, přičemž jsme měli poměrně volnou ruku - přeci jen se nás na dárek skládalo 5. Vybrali jsme stolek pod televizi, doplnili jej o konferenční stoleček, přihodili jednu prosklenou vitrínu a objednávku završili masivní komodou. Úkolem prostředního bratra bylo nábytek převzít a až do oslavy schovat.

Nastal den oslavy, kterou jsme maminku přiměli nakonec uspořádat u mě doma, aby to bratři mohli u ní doma všechno připravit. Odpoledne jsme se vraceli úmyslně zpátky k nim, což mamince sice přišlo divné, ale jakmile spatřila naše překvapení, dojetím nestíhala utírat slzy a zároveň nás všechny objímat. Musím uznat, že rustikální nábytek jejich obývacími pokoji sluší.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA