Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Reflexní vesty mají moje děti povinně v batohu

Autor: Alena Matulová

16.11.2017 14:49

Jsem maminkou čtyř dětí, takže si dokážete představit, kolik je s nimi starostí. Nejstaršímu synovi je čtrnáct let a nejmladší dceři teprve 7. Když jsem před nedávnem slyšela v televizi novinku o tom, že musí být chodci na silnicích vidět a že je potřeba, aby měla reflexní prvky, neváhala jsem ani minutu a hned děti obdarovala několika reflexními pásky, samolepkami a přívěsky, které nosí na školních taškách.

Považuji se za zodpovědného rodiče a vím, že žádná máma by nebyla jiná. Bydlíme na vesnici kousek za městem, kdy děti chodí ze školy podél silnice. Je to sice po chodníku, ale když mají delší školu, nebo když jdou ti starší dříve do školy, tak je tma a já vždycky trhnu hrůzou. Proto jsme se s manželem domluvili, že jim pořídíme reflexní vesty.

Mysleli jsme si, že je mají běžně k dostání, jenže ouvej. Některé samozřejmě měli, jenže ne na menší děti, což byl problém. Proto jsem se rozhodla, že se podívám na internetu, protože jak je známo, na internetu se dá pořídit vše. A taky že ano! Narazila jsem na stránku rucedozadu.cz, kde měly pracovní pomůcky, oděvy a k mé spokojenosti i vesty. A co mi udělalo ještě větší radost, měly i vesty na ženy a děti!

Objednala jsem jich hned 10. Jednu pro mě, tu měli v červené barvě, pak pro manžela, kterému jsem vzala vestu žlutozelenou. Pro každé dítko jednu křiklavě žlutou a pak jednu náhradní pánskou, jednu dámskou a dvě dětské. Co kdyby, nikdy nevíte, kdy se zničí, navíc u dětí to může být otázka jednoho odpoledne. Takže pro jistotu, abychom doma měli.

Když vesty přišly, zavolala jsem děti do kuchyně a každému z nich jednu dala. Starší dítka se na to moc netvářila, především nejstarší syn, který na mě dělal svoje typické pubertální obličeje. Nakázala jsem jim, že vesty budou nosit v batohu a když bude tma, nebo bude třeba mlha a hůře vidět, budou jí nosit. A jako zodpovědná máma na to koukám dohlížet.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA