Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Zahradní dekorace změnily naši zahradu k nepoznání

Autor: Alena Matulová

06.12.2017 14:40

Já a můj manžel patříme doslova k milovníkům zahrady. Díky tomu, že máme opravdu velký pozemek, musím říct, že jsme se vyřádili. Záhonky, skleník, skalky, živý plot, jabloně, třešeň, meruňka, ořech a v neposlední řadě živý plot a pěkný trávník. Od doby, co začíná jaro, jsme s manželem ve svém živlu. Opravdu. Každou volnou chvilku trávíme na zahradě, popřípadě manžel v garáži, kde kolikrát ani nevím, co vlastně kutí.

Vzhledem k tomu, že se zima pomalu, ale jistě blíží, v noci jsou u nás již pravidelně mrazíky a přes den se teploty vyšplhají sotva pár stupňů nad nulu, znamená to pro nás jediné a to konec naší zábavy. Nedovedete si představit, jak úmorné to pro nás je, když po práci nemůžeme jít na zahrádku. Respektive ano, my tam můžeme jít, ale ten pohled na opadané stromy, omrzlou trávu a prázdné záhonky není nic pro nás. V tu chvíli si říkáme, že to snad ani není naše zahrádka.

Vzhledem k tomu, že mě to poměrně dost trápilo, rozhodla jsem se to nějak změnit. Pátrala jsem na internetu, co se zimní zahradou a jednou z inspirací byly zahradní dekorace. Přečetla jsem si tipy od lidí a jejich vlastní zkušenosti a nejvíce mě osobně zaujaly zahradní sochy z přírodního pískovce. Jedna paní tam dokonce i doporučovala menší firmu, která se specializuje na jejich výrobu, a já měla téměř jasno. Navštívila jsem jejich web, prohlédla si jejich tvorbu a měli mě doslova v hrsti. To bylo totiž přesně ono.

 

Neváhala jsem a hned večer jsem uhnala manžela, abychom se společně podívali na jejich realizace. Byl unešený stejně tak, jako já. Vybrali jsme tři sochy a já hned další den vyřizovala jejich vyrobení. Teď už je máme s manželem na zahradě a musím říct, že hned je to jiný pohled. Dodaly naší zahradě to pravé kouzlo. A to i v tomto chladném období.  Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA