Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Rustikální nábytek naši chatu provoněl nostalgií

Autor: Alena Matulová

15.12.2017 09:00

Letos v létě jsme s manželem koupili menší chatičku nacházející se v Krušných horách, kde je opravdu nádherně a člověk by zde klidně zůstal žít natrvalo. Chatka sice byla v docela slušném stavu, ale vzhledem k tomu, že v ní nikdo přes deset let žádný čas netrávil, bylo jasné, že si bude vyžadovat naši péči. Zatímco manžel obstarával věci týkající se stavebních úprav, já jsem si vzala na starost estetickou stránku - což se také od ženy dalo logicky čekat.

Všechen původní nábytek, na kterém se podepsalo nejen stáří, ale i přítomnost červotoče, jsem se rozhodla nekompromisně vyhodit. Jsem totiž ten typ člověka, který když s něčím začíná, chce to vzít pěkně od podlahy. Když jsem manželovi oznámila, že budeme muset pořídit i nový nábytek, jen kolem mě prošel s očima navrch hlavy. Zatímco on se toho děsil, já se nemohla dočkat.

Když jsme se z pobytu na chatě vrátili domů, na nic jsem nečekala a rozhodla se jednat. Naštěstí díky dětem i ve svém věku dokážu ovládat počítač, takže jsem si k tomu sedla a začala hledat. Mou představou bylo zachovat původní atmosféru, která v naší chatičce panovala. Nejsem zastáncem moderního stylu, který by se na starší chatku snad ani nehodil. Kdepak, měla jsem v plánu vymyslet něco úplně jiného.

Když mi na jedné stránce na obrázku vyskočila lavice nesoucí se v rustikálním stylu, okamžitě jsem měla jasno. V tu chvíli mi totiž hlavou bleskla myšlenka, že rustikální nábytek je přesně to, co naše chatička potřebuje. Nečekala jsem, až se manžel vrátí domů, protože mi bylo jasné, že by to stejně nechal na mě. Iniciativně jsem objednala několik kousků a pak už se mohla jen těšit, až dorazí.

Netrvalo to dlouho, sotva týden a nábytek jsme měli doma. Nic jsem manželovi neprozradila a odvezla jej všechen společně se synem na chatu, kde jsme jej i rozmístili tak, jak jsem si představovala. Za pár dní jsme na chatu odjeli s manželem, který prozatím neměl o ničem ani ponětí. Jakmile ale otevřel dveře a z hlavního prostoru se na něho usmála nádherná rustikální komoda s prosklenými dvířky, dal mi za pravdu, že jsem téhle dlouho neobydlené chatičce navrátila její původní význam.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA