Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Bez reflexní vesty už ani ránu

Autor: Alena Matulová

18.12.2017 08:03

Když jsem před několika měsíci z televize zaslechla novou vyhlášku v podobě nutnosti nosit reflexní prvky na špatně osvětlených místech, musela jsem se tiše pousmát. Přiznám se, že mi to přišlo nesmyslné a v duchu jsem říkala sama sobě, že upřímně pochybuji, že se lidé chytnou za nos a nějaké reflexní prvky budou nosit. Pak se ale stalo něco, co mě donutilo změnit názor.

Jednoho dne jsem musela do práce časně ráno. Bydlíme v malé vesničce kousek za městem, takže to mám necelou hodinku cesty pěšky. A jelikož takhle brzo ráno žádný autobus nejen a já nemám řidičák, musela jsem se ještě za tmy vydat do práce pěšky.

Vše probíhalo hladce, měla jsem za sebou více jak polovinu cesty a město již měla na dohled. V ten okamžik se zpoza zatáčky vyřítilo auto, které jelo tak rychle, že jsem neměla šanci lépe zareagovat a jelikož to vypadalo, že si to namíří přímo mým směrem, skočila jsem do příkopu. Jenže jsem to nestihla a řidič mě přední částí auta srazil.

Pak už to byla rychlovka. Ležela jsem v příkopu a snažila se vzpamatovat, co se právě stalo. Řidič toho vozu naštěstí neujel, a i když mě jen lehce škrtnul, cítil náraz a šel se podívat, jestli jsem v pořádku. Samozřejmě mi ale stačil vytknout, že mě neviděl, protože jsem se před ním najednou vynořila ze tmy. Aby se ujistil, že jsem v pořádku, odvezl mě do nemocnice, kde jsme vše nahlásili.

Samozřejmě přijela policie, vše se řešilo a závěr byl takový, že jsem dostala pokutu já i řidič. Já za to, že jsem neměla žádný reflexní prvek a řidič za příliš rychlou jízdu, nežli byla povolená. Naprosto mi to otevřelo oči, ten den jsem si vzala volno a jen co jsem přijela domů, sedla jsem k internetu a nejen sobě, ale i manželovi a našim dvěma dětem jsem objednala reflexní vesty.

Vybrala jsem jasnou žlutou barvu, abychom byli na silnici dobře vidět. Od té doby nosím vestu vždy s sebou a oblékám ji v případě, kdy se vracím domů za tmy nebo naopak ještě za tmy vycházím do práce. A naše děti ji nosí povinně v aktovkách.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA