Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Se správou bytu se nemusím o nic starat

Autor: Alena Matulová

25.01.2018 14:51

Po mých prarodičích jsme s manželem zdědili byt a nějak jsme neměli dostatek času na to, s ním něco dělat. Znáte to. My se neustále hodíme z práce pro děti, odvést na tréninky, pak domů rychle uvařit, uklidit a takhle neustále dokola. Vzhledem k tomu, že žijeme v Praze, tak už je tu sám o sobě hektický život a do toho máme oba s manželem náročná zaměstnání, a když jsme měli volnou chvilku, tak jsme na to ani nevzdechli.

Jednou na to však nějak přišla řeč a tak nějak jsme došli k závěru, že bude lepší, když se obrátíme na jakoukoliv realitku, uděláme líp, než když byt necháme ležet ladem bez nájemníků. V práci jsem se poradila s kamarádkou. A ta mi doporučila jednu realitku v Praze, která se zabývá správou bytů a má s ní jen dobré zkušenosti. Dala mi přímo i kontakt, takže jsem neváhala a ihned zavolala a domluvila si schůzku.

V den schůzky jsme se s manželem vydali ještě do bytu, který byl teda v děsném stavu. Nicméně jsme si řekli, že se nedá nic dělat, a že nám třeba i s tím pomůžou. Musím se přiznat, že před začátkem konání jsem byla dost nervózní. Nevěděla jsem, co mám čekat, zda nám s tím vůbec budou mít čas pomoct, jestli jejich finanční nároky budou pro nás únosné. No v hlavě jsem měla asi tak milion otázek, na které jsem neznala odpověď a to mě ještě víc drtilo.

Přesně v 16:00 začala schůzka a ze mě to okamžitě opadlo. Bylo to prostředím i tou paní, všechno působilo tak mírumilovně a přátelsky a já věděla hned od začátku, že spolupráce s nimi bude jedna velká radost. Dohodli jsme se i na termínu prohlídky bytu i ohledně služeb, o které bychom měli předběžně zájem. Strávili jsme tam moc příjemný čas a my odcházeli domu se skvělým pocitem, protože jsme věděli, že jsme udělali dobře. A od té doby? Už máme pronajatý byt a nemusíme vůbec nic řešit. Veškeré záležitosti s nájemci řeší sama realitka a nám přichází jenom pravidelně peníze z nájmu.  
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA