Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

12. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Bez průmyslových ultrazvukových čističek už ani ránu

Autor: Alena Matulová

06.03.2018 12:24

Budou to už čtyři roky, co já i můj manžel pracujeme ve výrobní firmě u nás v průmyslové zóně. Oba dva pracujeme ve třísměnném provozu, kde se nám po týdnu točí ranní, odpolední a noční směny. Naštěstí však pracujeme na stejné směně, takže to máme stejně. Už takhle je tento typ pracovní doby velmi náročný a natož, abychom měli jiné směny a doma se míjeli. Velké štěstí máme v tom, že děti už jsou starší, takže to bez nás v noci zvládnou ten týden, co máme noční.

Oba dva se podílíme na výrobě součástek do motorů luxusních aut. V této firmě se dbá na velkou preciznost při práce a sebemenší detail každého produktu. Vzhledem k tomu, že je cílem vyrobit samozřejmě nejen kvalitní produkty, ale také co největší jejich množství. Vedení se tak rozhodlo, že nám práci usnadní. Nebylo mi teda úplně jasné to, jak nám ji chtějí usnadnit. Bylo nám jen řečeno, že nám přibude pomocník v podobě nového přístroje a že se s ním budeme muset všichni naučit pracovat.

Musím se přiznat, že já přes ty moderní technologie moc nejsem a nikdy nejsem extra nadšená, když se po mně chce něco nového. Nevím, jestli stárnu, spíš jsem jednoduše zpohodlněla a ráda dělám to, co už mám naučené a to, co mi jde.

Nicméně tenhle přístroj změnil můj názor. Na halu nám přibyly průmyslové ultrazvukové čističky. Nikdy dříve jsem se s ultrazvukovými čističkami nesetkala, ale musím se přiznat, že jsem byla velmi mile překvapená.  Jejich obsluha je velmi jednoduchá a výsledek jejich práce vážně stojí na to. Člověk do nich pouze vloží znečištěný předmět a než se naděje, mastnoty a nečistoty jsou pryč. Když si vezmu, jak jsme se s tím kolikrát tak trápili. Musím říct, že tohle mi udělalo skutečně radost. A doopravdy si už neumím představit, že bychom se měli vrátit k manuálnímu čištění.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA