Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Rustikální kuchyně byla třešinkou na dortu

Autor: Alena Matulová

14.03.2018 07:56

S mou rodinou máme již několik let takovou menší příjemnou chalupu v Jizerkách. Když jsme se s manželem rozhodli pro její pořízení, strašně jsem se bála toho, že jen investujeme hodně peněz do něčeho, co nebudeme využít. Respektive, kam jednou za rok zajedeme, aby se neřeklo. Nicméně manžel mě ke koupi stejně přesvědčil a opak se stal pravdou.

Od té doby, co chalupu máme, tak tam vlastně trávíme více a více času. Utíkáme tam z města na každý možný víkend a volno, které máme. Perfektní je, že tam můžeme trávit čas po celý rok v jakémkoliv ročním období. Což mě dostává i k tomu, s čím jsem se s Vámi chtěla podělit. Díky tomu, že tam tak často jezdíme, tak se nám úspěšně daří ji renovovat a porůznu opravovat. Samozřejmě jí však necháváme ten „starý“ nádech.

Na podzim jsme dělali poslední velkou změnu a to kuchyně. Musím se přiznat, že z té, co jsme tam měli, jsem byla absolutně hotová. Byla nepraktická, nefunkční, oprýskaná. No zkrátka pro mě, milovnici vaření a pečení, absolutně nedostačující. S manželem jsme se rozhodli pro její kompletní výměnu. Od začátku jsme věděli, že rustikální kuchyně bude pro tento prostor to pravé.

S manželem jsme se obrátili na doporučení na jednu firmu, která se zabývá výrobou moderních a rustikálních kuchyní. Nechali jsme si vytvořit 3D návrh a na základě jeho i samotnou kuchyni. Byli jsme velmi mile překvapeni, jak rychle vlastně celá výroba kuchyně proběhla. Musím říct, že to bylo přesně to, co naše chalupa potřebovala. Najednou dostala zcela nové kouzlo a já se vždy nemůžu dočkat, až pojedeme a já si budu moct užívat naši jedinečnou kuchyni. Její součástí je i menší jídelna, ve které pravidelně společně stolujeme a užíváme si tu pravou, nefalšovanou, rodinnou idylku.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA