Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Wellness v Karlových Varech byl pro přítele skvělým dárkem

Autor: Alena Matulová

29.06.2018 19:36

Před tím než nastaly přítelovy narozeniny jsem uvažovala o krásné dovolené jen pro nás dva. Na našem seznamu již dlouho stály Karlovy Vary, a proto jsem se rozhodla navštívit hotel právě zde.Vroucí prameny stříkající přímo ze země, kulturně velmi ceněné památky, přenádherná architektura a město s nádhernou přírodou v okolí. Tak by se v krátkosti dalo charakterizovat území Karlových Varů a důvod proč jsme se rozhodli právě pro toto místo.

Relaxační procedury jsme si zamilovali

Termální prameny nám při procházce městem příliš nezachutnali, a proto se nabízela ještě další alternativa, a to pohovět si přímo v nich. Okolní hotely totiž nabízeli velkou škálu různých ozdravných i relaxačních pobytů. Wellness v Karlových Varech jsme navštívili právě pro blahodárné účinky na zdraví a nemohli jsme se dočkat skutečného zhodnocení.

Termální voda se chlubí vyšší teplotou a jako bonus v sobě ukrývá minerální složky, které tak často hledáme ve stravě, jelikož si s přítelem potrpíme na zdravou stravu. Proniká na povrch ze značné hloubky a nese sebou nejeden léčivý prvek, který naše tělo jak se patři, ocení. Prameny v Karlových Varech musí mít obrovskou sílu, protože v jednom z míst prýštila voda až do výšky několika metrů.

V okolních wellness centrech byla nabídka doplněna také o další léčivé procedury. Masáže včetně různých zábalů nebo nahřívání lávovými kameny byly jedněmi ze základních typů, nabízených pro uvolnění svalů a relaxaci. S přítelem jsme zvolili bublinkovou koupel. Na výběr bylo z různých vůní dle vlastní preference, nás však jednoznačně oslovila vůně kokosu.

Mimo pouhé uvolňující procedury jsme mohli vybírat z ozdravných kúr, jako je například oxygenoterapie či solné jeskyně pro uvolnění dýchacích cest.

Gastronomický zážitek

Po dlouhém a uvolňujícím zážitku wellness rituálu jsme neměli chuť se vrhnout do sportovní aktivity a spíše jsme si přáli zakončit tento příjemný zážitek nějak klidně. Vydali jsme se tedy do blízké restaurace, kde přítel i já uspokojil své chuťové pohárky a vychutnali jsme si tak celé dny naplno.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA