Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

25. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na výběru kávovaru jsme se nemohli shodnout

Autor: Alena Matulová

20.07.2018 14:00

Já i můj přítel si s chutí dáme šálek kvalitní kávy. Kdykoli někam jedeme, vždycky se jako první zajímáme právě o kavárny, kde si můžeme dopřát něco lahodného. Kávu zkrátka milujeme, je to naše vášeň. Když jsme tedy dospěli k rozhodnutí, že si domů pořídíme nějaký kvalitní a šikovný kávovar, ani jeden z nás proti tomu nic nenamítal. To jsme ještě netušili, do jak velkého problému se pouštíme…

Na začátku se zdálo, že oba žádáme to samé. Chtěli jsme vybrat takový kávovar, který bude mít řadu praktických a užitečných funkcí, který nám nabídne vícero druhů kávy, který se bude snadno ovládat a jehož design nám padne do oka. Jakmile jsme se ale podívali, co je na současném trhu k mání, narazili jsme na kámen úrazu: nemohli jsme se shodnout!

Zatímco přítel prosazoval pákový kávovar, já jsem si stála za kávovarem na kapsle. Jak se ukázalo, rozpory v druhu kávovaru ale nebyly to jediné, na čem jsme se nemohli dohodnout. Další problém přišel ve chvíli, kdy jsme začínali vybírat značku. Jelikož je elektro spíše přítelovou dominantou, měl přeci jen více zmáknuté značky, já jsem znala stěží dvě. Přesto jsme měli každý jiné představy.

Výběr kávovaru se proměnil ve sled hádek, kdy jsme si každý stáli za svým a snažili se prosadit si to svoje v domnění, že právě ten náš názor je nejlepší. Už to začínalo vypadat, že zůstaneme bez kávovaru a raději si vždy na šálek kafe někam zajdeme. Pak mě ale přítel mile překvapil.

Jednoho dne u nás zvonil kurýr, přivezl balíček. Byli jsme doma oba, otevřít jsem šla já, a ačkoli jsem neměla ponětí, že bychom si něco objednávali, balíček jsem převzala. Přítel mi dovolil jej rozbalit, potutelně se u toho usmíval. Když jsem se dostala až ke krabici, byla jsem zaskočená - v krabici byl totiž mnou vybraný kávovar na kapsle, dokonce měl i tu značku, kterou jsem si přála. Přítel nakonec ustoupil, řekl mi totiž, že nás nějaký kávovar nemůže rozhádat. Teď si s chutí vychutnáváme doma připravenou kávu a jsme rádi, že to tak dobře dopadlo.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA