Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

25. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Dodat bytu šmrnc lze i za pár kaček, vím o tom svoje!

Autor: Alena Matulová

25.07.2018 09:04

Moje okolí mi často vytýkalo, že jsem hrozný puntičkář. Kamarádi dokonce často vtipkovali, že si mě nebudou zvát domů, protože jim vždycky přerovnám sklenice podle velikosti, seřadím CD podle názvu dle abecedy nebo vymyslím nějakou další pitominku. Já už jsem zkrátka taková, mám ráda pořádek a dokonalost je moje druhé jméno.

Když jsem si zařizovala první byt, nikdo mi do toho nesměl kecat. Všechno jsem měla už dávno promyšlené a jednotlivý nábytek či doplňky nakupovala s jasnou vidinou v hlavě. Byla jsem nejspokojenější, když jsem o každém vybavení mohla rozhodovat sama, aniž by se do toho někdo jakýmkoli způsobem montoval.

A jak už to tak u lidí, jako jsem já, bývá, často se nám věci omrzí. Milujeme sice pořádek a lpíme na perfektnosti, jenže neustále potřebujeme nové podněty. A u mě tato potřeba přichází poměrně často. Asi dva roky poté, co jsem veškerý svůj našetřený finanční obnos utratila za zařízení bytu, jsem dostala chuť na jeho proměnu. Nemusela být radikální, ale něco nového to přeci jen chtělo. A pokud možno levně.

Dlouho jsem přemýšlela, jak svému bytu dodat šmrnc a nemuset za to platit nekřesťanské peníze. Prohlížela jsem internet, četla diskuze a hledala nejrůznější tipy. A pak jsem na ten dokonalý nápad přišla úplně náhodou, když jsem zahlédla vkusné samolepky a fototapety na zeď. Přesně tohle byla ta změna, kterou jsem nutně potřebovala. A ještě k tomu vyšla na pár kaček.

Přesvědčila jsem se o tom, že internetová nákupní galerie vyjde cenově daleko lépe, nežli kterákoli kamenná. A že jich u nás ve městě máme hned několik! Nikde jsem ale neobjevila takové ceny, jako na internetu, takže jsem už dále nehledala a několik vkusných samolepek na zeď si objednala.

A výsledek? Jsem nadmíru spokojená! Stálo mě to pár stovek, ale výsledek je doslova fenomenální. Teď už jen čekám, kdy mě touha po změně přepadne příště…
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA