Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

24. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Proměna panelákové koupelny byla náročnější, než jsme si mysleli

Autor: Alena Matulová

27.08.2018 19:06

Žijeme s manželem v panelákovém bytě již od naší svatby, což bylo letos pěkných 22 let. Za tu dobu jsme si bydlení uzpůsobili obrazu svému, hodně se na naší domácnosti projevila má ženská ruka, i když nemohu tvrdit, že by se manžel do všech proměn nezapojoval. I když jsme do bytu vložili již spoustu času, úsilí a samozřejmě i financí, dospěli jsme k názoru, že koupelna by přeci jen potřebovala změnu.

Několik večerů jsme s manželem a jeho bratrem strávili nad přípravou plánů. Nejdříve jsme si chtěli všechno důkladně rozvrhnout, naplánovat a jak se říká - hodit na papír. Manžel s bratrem jsou oba dva moc šikovní, vždycky si navzájem pomáhají a jsou jako jedna ruka. Proto mě ani nenapadlo, že by pro ně mohla být proměna naší malé koupelny takové velké sousto…

První problém nastal ve chvíli, kdy se přišlo na skoro už rozpadlé rozvody vody. Je pravda, že my jsme se o jejich stav zajímali naposled v době, kdy jsme před svatbou byt kupovali. Muži si ale s touto prvotní překážkou dokázali poradit, stálo nás to ale trochu více, nežli jsme mysleli a tak bylo zapotřebí trochu zvýšit rozpočet.

Jako druhý problém se ukázala vana. U té jsme byli rozhodnutí, že koupíme jinou, jenže vzhledem k dispozicím se nám původně vybraný kousek do koupelny nevešel a bylo potřeba volit jinou variantu. Opět přišly další peníze navíc, nová vana byla o něco dražší a finance spolkly i nové obklady, které se musely kompletně celé vybourat.

Do třetice všeho dobrého nám odešla pračka. Zrovna jsem chlapům prala jejich oblečení a pracovní rukavice, aby měli na druhý den všechno čisté a naše pračka, která měla pár měsíců po záruce, najednou řekla sbohem. Takže další peníze navíc, to už jsme museli brát z úspor, které vůbec nebylo v plánu používat.

Nakonec sice máme krásnou novou koupelnu, ale můžeme si nechat zdát o zimní dovolené, kam jsme měli v plánu po Vánocích jet, protože rekonstrukce spolkla daleko více financí, nežli bylo v plánu. Ale co - jak se říká: peníze budou, my nebudeme. Hlavně že mám novou koupelnu.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA