Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na svoje kluky jsem si vymyslela pořádný oříšek

Autor: Alena Matulová

11.10.2018 02:08

Odjakživa jsem byla podnikavý typ, byť mi to bylo častokrát vyčítáno. Když ostatní seděli, já jsem něco kutila. Když ostatní chtěli odpočívat, já žadonila o nějakou akci. Můj manžel si na to za ta léta už nějak zvykl a naši kluci jakbysmet. Zkrátka věděli, že maminka dlouho neposedí a jakmile si něco vezme do hlavy, nenechá si to nikým vymluvit.

 

 

Stejně tak to bylo v případě, kdy jsem jim o prázdninách u nedělního oběda oznámila, že následující den odjíždíme na chatu a tam se pustíme do pár změn. Čekala jsem, že na mě budou zírat s otevřenou pusou, dokonce jsem v jejich očích zahlédla záblesk strachu z toho, co jsem si já bláznivá zase vymyslela. Tak jsem je seznámila se svým plánem - na chatě jsem chtěla postavit altánek, abychom měli kde trávit teplé letní večery.


Odjeli jsme na chatu a hned odpoledne se pustili do práce, na co taky čekat. Manžela i oba syny jsem samozřejmě vybavila, už dopředu jsem jim sehnala pracovní oděvy, aby byli na práci jaksepatří připraveni. Musela jsem se pousmát, jak jim monterky náramně slušely, vypadaly jako sehraný tým, což pro mě byla známka toho, že moje výmysly dopadnou na jedničku.


Chlapci se pustili do práce, já přidávala ruku k dílu, kdykoli to jen trochu šlo a hlavně, kdykoli mi to ti moji muži dovolili. Altánek brzy začal získávat ty správné tvary, byla radost sledovat, jak jim jde práce od ruky. Jediný problém nastal ve chvíli, kdy se měla montovat střecha. S tou se manžel i synové prali dobré tři hodinky, až jsem je začala litovat, že jsem je do něčeho takového vůbec uvrtala.


Práce se nakonec protáhla do následujícího dne. Za odměnu jsem chystala chutný oběd, který mají moji kluci nejraději - abych se jim za to vynaložené úsilí náležitě odvděčila. Krátce před polednem byla základní hrubá stavba hotová. Kluci se najedli, chvilku odpočinuli a pustili se do dodělávek, aby byl altánek brzy kompletní a já maximálně spokojená.

Vše dopadlo na jedničku s hvězdičkou. Altánek stojí a je nádherný. A moji chlapci čekají, kdy si vymyslím něco nového.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA