Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Rodinný domek byl náš společný sen

Autor: Alena Matulová

11.10.2018 02:26

 

Už od dětství jsem snila o tom, že jednoho dne budu žít společně s rodinou v pěkném domečku na nějakém klidném místě. Bohužel ne vždy se naše sny setkávají s realitou, proto jsem se i já vzhledem k okolnostem začala smiřovat s tím, že budu žít v pronajatém bytě. Dokonce i přítel, se kterým jsme se po pěti letech vztahu sestěhovali dohromady, přišel s názorem, že nám tady vlastně nic nechybí, tak proč to hrotit.

 

Jenže pak se něco změnilo. Při procházce městem jsem viděla reklamu jedné realitní kanceláře a něco se ve mně pohnulo. Možná to byl dávno zapomenutý dětský sen, možná to bylo něco úplně jiného. Zkrátka se ve mně znovu probudila touha mít vlastní domek a tentokrát jsem byla rozhodnuta, že si svůj sen nenechám proklouznout jen tak mezi prsty.

 

Se svými plány jsem se svěřila příteli a on, k mému velkému překvapení, souhlasil. Řekli jsme si, že danou realitní kancelář oslovíme a necháme si od nich pomoci. Jak jsme řekli, tak jsme učinili - ještě ten den jsme zavolali na číslo, které jsme našli na oficinálních stránkách a domluvili si schůzku. Na schůzce jsme se svěřili se všemi požadavky a nezbylo, nežli čekat, nežli nám realitka něco nabídne.

 

Už za pár dní se nám ozvali, že pro nás našli několik zajímavých nemovitostí, které bychom si možná chtěli prohlédnout. Neváhali jsme a vydali se na prohlídku. První domek byl větší, pro nás dva možná až zbytečně moc. Druhý domeček byl naopak moc malý, pro dva lidi ještě dostačující, ale jelikož jsme plánovali rodinu, chtěli jsme přeci jen něco většího. Třetí domek byl trefa do černého, velký tak akorát, nacházel se na krásném místě a okna do ložnice měl směřované na východ, což pro mě bylo velké plus. Bylo rozhodnuto.

Zbývalo vyřídit potřebné náležitosti, čehož se realitní kancelář ujala s velkou chutí, takže to vypadalo, že bydlet budeme v brzké době. A taky že ano, ani ne do měsíce už jsme se stěhovali. Náš sen o vlastním rodinném domku se nakonec přeci jen splnil.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA