Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nikdy by mě nenapadlo, že najít vhodný podnájem bude takový oříšek

Autor: Alena Matulová

11.10.2018 02:28

Když jsem se stěhovala od našich, měla jsem v hlavě naivní představy, že si za pár dnů najdu perfektní místo k životu. Bohužel realita byla úplně jiná - procházela jsem jeden inzerát za druhým, chodila na prohlídky a domů se vždy vrátila zklamaná, že to opět nebylo ono. Jednou jsem se dokonce vydala na prohlídku celkem slušně vyhlížejícího bytu, který byl ale ve skutečnosti úplně plesnivý a zatuchlý. Taková zkušenost mě dokonale odradila a já už neměla chuť hledat dál.

 

 

Maminka mě dlouhé dny přesvědčovala, ať se vykašlu na svoji hrdost a oslovím realitní kancelář. Že mi s hledáním pomohou a mě ubude spousta starostí. Moc se mi do toho nechtělo, na realitní kanceláře jsem měla svůj vlastní názor, proto jsem docela dlouho váhala. Když přede mě ale mamka položila vizitku jedné realitní kanceláře, kterou jí doporučila kamarádka, rozhodla jsem se, že to přeci jen zkusím.

 

S realitní kanceláří jsem se spojila, domluvila si schůzku a pár dní na to už se s pracovníkem viděla osobně. Odpověděla jsem na řadu otázek a sdělila mu, co si představuji. Pak jsme se rozloučili a mě nezbylo, nežli čekat, až pro mě najdou to pravé ořechové.

 

Za pár dní jsem měla telefonát, že pro mě našli celkem 4 byty, které by odpovídaly mým představám. Domluvili jsme se na prohlídkách, na které jsem odcházela trochu se staženým žaludkem, vzhledem k tomu, co jsem viděla předtím. Tohle bylo ale úplně jiné kafe - byty byly krásné, vzdušné, žádná plíseň ani zatuchlý vzduch. Prostě paráda.

 

Nakonec jsem se rozhodla pro třetí byt v pořadí. Nacházel se kousek od centra, byl tak akorát veliký, vzdušný a světlý, což mi imponovalo od samého začátku. Následovalo domluvit se na dalších podrobnostech, což už pro mě byla procházka růžovým sadem - já už jsem se totiž viděla, jak v novém bytečku začínám úplně nový život.

Jsem nakonec ráda, že jsem maminku poslechla. Nebýt jí, tak možná svůj vysněný byt hledám ještě teď.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA