Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Babičku nový kávovar okamžitě nadchl

Autor: Alena Matulová

11.10.2018 02:39

Naše babička není taková ta typická babča, kterou si představíte doma v zástěře s mísou čerstvých buchet v ruce. Ne, naše babička je odjakživa podnikavý typ, který nevydrží dlouho sedět doma, neustále něco podniká a teď, když už je v důchodu, si zamilovala cestování. Když vyjde čas, odjede jednou do Maďarska, podruhé si vyrazí do Itálie, pak zase do Řecka - je to zkrátka aktivní starší paní, která se nenechá zaškatulkovat a s oblibou říká, že si ještě na svoje stará kolena užije.

Při svých toulkách se zamilovala do pití kávy. Ať už jede kamkoli, první místo, kam jí to táhne, je nějaká místní kavárna, kde si pochutná na šálku výtečné kávy. Často nám domů vozí suvenýry v podobě namletého kafe, doma má učiněnou sbírku. Když jsme tedy s rodinou začali řešit, jaký dárek jí koupíme ke kulatým narozeninám, bylo téměř okamžitě rozhodnuto: kávovar!

Babička měla doma jen obyčejnou rychlovarnou konvici, což je elektro, které má doma každý, ale když si chcete pochutnat na opravdu dobré kávě, s rychlovarnou konvicí si ji připravíte asi jen stěží. Proto jsme se rozhodli, že se složí celá rodina a pořídíme jí pořádnou mašinu, která zvládne snad všechno, ale zároveň se bude snadno ovládat.

Po několika večerech strávených hledáním na internetu jsme konečně našli favorita, který splňoval všechny naše požadavky a jako třešnička na dortu nestál ani moc peněz. Jasně, investice do kávovaru, který je kvalitní a multifunkční není zadarmo, ale když se složila celá rodina, vyšlo to každého na pěkné penízky.

V den babiččiných narozenin se konala oslava, na které, jak už asi čekáte, nesměla chybět káva všeho druhu, kterou babička ochotně každému připravovala. Jakmile si rozbalila náš společný dárek, objevily se jí v očích slzy. Měla neskutečnou radost, a jak se potom sama přiznala, ani jí tak nezajímalo, když jsme jí vysvětlovali, jak se s daným přístrojem pracuje, protože se už dávno viděla, jak si připravuje latté nebo cappuccino a další pochutiny. To je prostě naše babička - akční stařenka, kterou zkrátka musíte zbožňovat.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA