Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

12. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na stará kolena jsme si zamilovali turistiku

Autor: Alena Matulová

11.10.2018 02:55

S manželem jsme spolu už pěkných 40 let. Za ty roky jsme vychovali čtyři děti, které jsou v dnešní době již dospělé a až na nejmladší dceru už všechna dítka dávno vylétla z rodinného hnízda. My teď máme s manželem spoustu volného času, který se snažíme využívat nějak kreativně. Ani jeden z nás totiž není ten typ, který by chtěl zbytek života strávit doma na gauči před televizí, ve které stejně nic pořádného nedávají.

Hodně jezdíme na výlety, rádi poznáváme nová místa a nově jsme si zamilovali turistiku. Možná si říkáte, že to v našich letech snad ani nemáme zapotřebí, ale nás tahle venkovní aktivita doslova nadchla. Samozřejmě si uvědomujeme, že si nemůžeme dovolit nějaké náročné výšlapy nebo trasy dlouhé několik desítek kilometrů. Vybíráme si jednoduché turistické trasy, které zvládáme, vždy si přitom krásně popovídáme, pročistíme hlavu a domů se vrátíme nabití energií.

I naše děti si všimly našeho nového koníčku a rádi nás vybavují nejrůznějšími pomůckami. Jelikož my jsme starší generace a nákupům na internetu příliš nerozumíme, kdykoli něco potřebujeme, obstarají nám to buď děti, nebo vnoučata.

Rádi nakupujeme v jednom internetovém obchodě, který se zaměřuje na sportovní vybavení. Už jsme si odsud pořídili speciální obuv, ve které jsou naše výšlapy doslova pohádka. Manžel si objednal klasickou buzolu, se kterou v přírodě vždycky odhaduje, kde že to právě jsme - vzpomíná tak na dřívější časy, kdy chodil do skautu. S nabídkou jsme spokojeni, vždy najdeme, co hledáme, ceny jsou rozumné dokonce i na důchodce a doba doručení je výborná. Ačkoli my osobně v e-shopu nenakupujeme, protože vše obstarávají děti, máme samé dobré zkušenosti a rádi se k nákupům vracíme. Kdo ví, možná nás s manželem nadchne ještě nějaký jiný sport, pro který budeme potřebovat vybavení - už víme, kde budeme nakupovat.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA