Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

21. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Do práce jsme se zapojili všichni

Autor: Alena Matulová

11.10.2018 03:05

Společně s partou přátel jsme se domluvili, že o prázdninách vyrazíme na 14 dní na chatu. Chata patří rodičům jednoho z nás, takže nám odpadla starost s placením pobytu, což bylo super - ušetřené peníze jsme tak mohli investovat do něčeho dobrého na zub a samozřejmě ani něco k pití nesmělo chybět.

Pobyt na chatě jsme si všichni užívali plnými doušky. Bylo nás tam asi 12, slušná parta lidí, všichni se známe už od dětských let a trávit čas společně je pro nás s postupujícím věkem a zaměstnáním čím dál složitější. Vše probíhalo na jedničku, dobré jídlo, super nálada, dostatek pití - co více si můžete přát, když na 14 dní odjedete s přáteli na dovolenou.

Co ale čert nechtěl - bylo asi 10 den pobytu na chatě, když přišla silná bouře. Stromy se ohýbaly, vítr fučel jako o život, do toho se spustil šílený liják. Přečkali jsme tu paseku pěkně pod střechou, ale při pohledu z okna nám bylo jasné, že tohle se neobejde bez následků. A taky že ne - když jsme se druhý den podívali ven, objevili jsme utrženou střechu od garáže, která patřila k chatě, popadané větve urazily komín u venkovního krbu. Bylo nám jasné, že tohle nemůžeme nechat jen tak.

Kamarád, jehož rodičům chata patřila, vyhrabal kdesi v jejích útrobách pracovní oděvy, které jsme si na sebe se smíchem natáhli a pustili se do práce. Podotýkám, že ruku k dílu přiložili všichni, jak chlapi, tak i ženy. Dali jsme se do práce, i když to nebylo úplně jednoduché, ale sluníčko nám krásně svítilo, jako by se omlouvalo za tu spoušť, co předchozí den napáchala ta silná bouře.

Druhý den večer bylo hotovo a nám zbyly ještě 2 dny, které jsme si mohli užívat zase v dobré náladě. Musím říci, že ačkoli jsme se na opravách hodně nadřeli, byla to nakonec docela zábava a jsem rád, že jsme se zapojili všichni. Už teď víme, že si tohle naše přátelské dobrodružství příští rok zase zopakujeme.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA