Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

16. 11. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Dárek k narozeninám mi pořádně zavařil hlavu

Autor: Alena Matulová

25.10.2018 06:10

Blížily se narozeniny mého přítele a já si stejně jako každý rok opět lámala hlavu nad tím, čím bych ho mohla v den jeho narození potěšit. Přítel je ten typ člověka, který když něco potřebuje nebo po něčem touží, tak nečeká ani minutu, jednoduše jde a koupí si to. Proto v mém případě nepřichází v úvahu strategie typu „počkám si, až bude to či ono potřebovat a koupím mu to“ ať už k narozeni-nám, svátku, Vánocům nebo třeba k výročí. Jakmile se mu totiž něco rozbije, něco mu dojde nebo zjistí, že potřebuje něco nového, pořídí si to sám, čímž mě kolikrát dostává do prekérních situací.

Ani letos tomu před jeho narozeninami nebylo jinak. Měl všechno, co k životu potřeboval a pokud by přeci jen objevil něco, co ještě nemá, v tu ránu by si to koupil nebo objednal na internetu. Vy-mýšlení dárku k narozeninám mi proto pořádně zamotalo hlavu, protože jsem jednoduše nevěděla, kterým směrem bych se měla ubírat. Čím blíže byly jeho narozeniny, tím jsem byla zoufalejší, pro-tože jsem stále neměla jediný nápad a oslava byla už opravdu za dveřmi.

Tři dny před narozeninami mě ale zachránila vyšší vůle, nebo jednoduše nevím, čemu za tento zázrak poděkovat - příteli se rozbil holicí strojek. Shodou náhod toho ale měl opravdu hodně v práci, takže neměl čas lítat po obchodech a když přišel z práce domů, hodil do sebe večeři a okamžitě usnul. Nemohla jsem toho nevyužít, hned ten den jsem sedla k internetu a začala hledat elektrické holicí strojky. Překvapilo mě, kolik jich je a jelikož se v tom moc nevyznám, řídila jsem se tím, jaký strojek měl teď doma, protože jsem předpokládala, že mu tento typ strojku vyhovuje. Tajně jsem jeden model vybrala, objednala a doufala, že stihne dorazit.

Stihl, měla jsem ho doma už následující den, přítel si naštěstí kurýra s balíčkem vůbec nevšiml, takže neměl žádné tušení a já si přála, aby nenašel volnou minutku k tomu, aby si strojek objednal sám. Naštěstí se tak nestalo, přítel ode mě v den narozenin dostal nový strojek a já mám zase na pár měsíců vystaráno, než přijdou Vánoce a já budu mít v hlavě opět zmatek.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA