Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Po rozchodu s přítelem byl wellness opravdu vítaný relax

Autor: Alena Matulová

25.10.2018 08:13

Nečekaný rozchod s přítelem, který byl mířený z jeho strany, mě dokonale zaskočil. Byli jsme spolu čtyři roky a nic nenasvědčovalo tomu, že něco není v pořádku. Přesto mě jednoho dne překvapil zabalenými krabicemi ve společném bytě a holou větou, že tohle nemá cenu. „Odcházím“ řekl mi jen, vzal do ruky svých pět švestek a s hlasitým bouchnutím za sebou zaklapl vchodové dveře. Nedostalo se mi žádného vysvětlení, jen nemilosrdné rány zasazené přímo do srdce.

Nebudu lhát - sesypala jsem se jako domeček z karet. Už jen právě proto, že jsem o ničem neměla ani tušení a přítel nikdy nenaznačil, že by něco bylo špatně. Na několik dní jsem se uzavřela do sebe, v práci si vzala dovolenou a nevystrkovala paty z bytu. Jediné, na co jsem se zmohla, bylo sledování romantických slaďáků v televizi, které ještě více otevíraly již tak dost hlubokou ránu, cpala jsem se sladkostmi a nadávala na celý svět. Moje nejlepší kamarádka Viki už se na to nemohla dívat, neustále mě přesvědčovala, že život jde dál, a když jsem i nadále její pokusy odmítala, rozhodla se vzít celou situaci do svých rukou.

Objednala nám týdenní wellness pobyt, který nabízel hotel Karlovy Vary, jež se nachází v zeleném ráji jen kousek od proslulé kolonády. Nechtěla jsem jet, to je přece jasné, jenže kamarádka mě společně s kufrem mých zabalených věcí naložila do auta a drze mě odvezla až na kraj republiky. V cíli na nás čekal krásný hotel s útulně zařízenými pokoji a milým personálem, který se usmíval od ucha k uchu a byl ochotný splnit nám jakékoli přání.

Během toho týdne jsme absolvovali nespočet procedur, masáže, saunu, vířivku, bazény. Podařilo se mi na celou tu věc zapomenout, a když se blížil den odjezdu, už jsem nebyla ta smutná a uřvaná holka, ale naopak opět sebevědomá žena s chutí do života. Kamarádce nezbylo, nežli poděkovat, že mi takhle otevřela oči. Nebýt jí a prožitého wellness pobytu kdo ví, jestli bych ještě teď neseděla doma na gauči před televizí s kýblem zmrzliny na klíně.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA