Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Kamarádka mě přinutila se sebou konečně něco dělat

Autor: Alena Matulová

25.10.2018 09:31

Nikdy jsem nebyla kdovíjaký nadšený sportovec, to na sebe klidně prozradím i bez mučení. Ve škole pro mě byly hodiny tělocviku noční můrou, které jsem musela až do ukončení střední školy čelit, protože jednoduše nebylo zbytí a nikdo přece nechce dělat opravky z těláku jen proto, že nechodí na hodiny. Ani teď, kdy je mi těsně před třicítkou, sportu příliš nedávám a zatímco moje kamarádky chodí několikrát týdně do fitka, na spinning nebo skáčou na trampolínách, já raději se-dím doma zachumlaná s knížkou nebo u nějakého pěkného filmu.

Samozřejmě, že to má svoje následky. Před měsícem jsem musela vyhodit oblíbené džíny, protože si můj zadek usmyslel, že se do nich už prostě nevejde. Hotovo, šmitec. Sama sobě bych to přiznala, ale lidem okolo mě ani náhodou - jednoduše jsem neustále kynula jako buchty na sporáku, protože jsem byla líná cokoli dělat. Naštěstí moje dobrá kamarádka Petra jednoho dne bouchla do stolu a řekla, že jestli chci za pár let vypadat jako tlustá bečka sádla, mám v tom klidně pokračovat. Navíc ještě dodala, že takhle si chlapa nenajdu a zůstanu sama jen se svýma knížkami a programy v televizi. A to mě nakoplo.

Ještě ten večer jsme s lahvinkou vína našly stránky, kde nabízely vybavení na sport a to včetně oblečení a všeho možného, co asi potřebujete, když si jdete dát do těla. Pro mě to byla novinka, ale Petra se očividně vyznala -a aby taky ne, když byla ve fitku pečená vařená a tomu odpovídala i její postavička, za kterou se muži otáčeli a ženy jí tiše záviděly. Udělali jsme společně velkou objednávku, Petra moje protočení očí nad konečnou cenou shrnula tím, že to dělám pro svoji budoucnost, takže jsem už dál neřešila, jak hodně pokleslo moje bankovní konto.

Je to už měsíc, co mě nutí do pravidelného pohybu. Vzhledem k mé několikaleté neaktivitě začínáme pěkně pomalu, aby mě Petra neuhnala nebo aby mě třeba netrefilo. Je to sice teprve měsíc, ale já už teď musím uznat, jak hloupá jsem byla, když jsem se pohybu vyhýbala.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA