Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Dávno zapomenuté poklady na babiččině půdě

Autor: Alena Matulová

29.11.2018 07:18

Už jako malá holka jsem si ráda chodila hrát k babičce na půdu. Babička bydlela v menším domku, kde byla půdička sice maličká, ale babičce zde měla spoustu zajímavých věcí, které nesmírně lákaly mou dětskou zvědavost. Pamatuji se, jak jsem si dlouhé hodiny hrála tím, že jsem přebírala krabice, otevírala police a šuplíky a pokaždé našla něco, co mě okamžitě nadchlo a zaujalo. I teď, když už je babička sice po smrti, ráda chodím na půdu a probírám se starými věcmi. Jinak tomu nebylo ani minulý víkend, kdy jsem opět vylezla na půdu a tak nějak z nostalgie začala prohledávat skříně a komody, které zde zůstaly.

Nacházela jsem spoustu věcí, ať už to byly stará lejstra a papíry, oblečení ještě z doby, kdy bylo trendy nosit nejrůznější kanýry i staré nádobí, které sice již něco pamatovalo, ale zkrátka mělo své kouzlo. Pak jsem objevila jednu zdobenou truhličku, byla zastrčená až úplně vzadu v jedné komodě a já jsem věděla, že tuhle věc jsem ještě nikdy v ruce neměla. Zvědavě jsem ji otevřela a doufala, že nebude prázdná. A nebyla.

Uvnitř se nacházela spousta šperků, které očividně měly svá nejlepší léta za sebou. Jejich barva už dávno nebyla původní, šperky byly hodně zašlé a některé i špinavé, jako by snad byly zakopané v hlíně. Truhličku jsem si s sebou odnesla domů, kde jsem se s ní pochlubila manželovi. Ten navrhl, abych je nechala s pomocí ultrazvukové čističky vyčistit. Slíbil mi, že je to šetrné a že jí mají v práci, tak tam druhý den šperky vezme a zase mi je donese. Byla jsem zvědavá a zároveň i plná očekávání.

Jak slíbil, tak učinil a druhý den mi šperky donesl zpátky. Jasně, nevypadaly jako úplně nové, léta na nich byla znát, ale i tak byly opravdu krásné. Shodou okolností se u nás stavila moje maminka a když viděla, co mi leží na stole, jen překvapeně spráskla ruce a začala mi vyprávět o dávno ztraceném pokladu, o kterém jí maminka, tedy moje babička, vyprávěla už jako malé holčičce. Jak se ukázalo, našla jsem skutečný poklad.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA