Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Stěhování do nového domečku se protáhlo

Autor: Alena Matulová

17.12.2018 15:38

Na konci léta jsme se měli s rodinou stěhovat do nového rodinného domečku, který jsme s pomocí hypotéky (zkuste si v dnešní době něco financovat plně ze své kapsy, jestli to dokážete a nezruinuje vás to, pak máte můj obdiv) koupili kousek za Prahou. Odjakživa jsem bydlela ve městě, a byť mi vyhovovalo, že mám všechno doslova na dosah ruky (což je třeba zrovna v Praze naprostá samozřejmost), už jsem začínala být unavená z toho všudypřítomného chaosu a množství lidí, které potkáte i tehdy, jdete-li třeba jen s pytlem na odpadky do popelnice. Proto jsem jednoho dne manželovi navrhla, abychom se z města přestěhovali na klidnější okraj, odkud stále budeme mít všechno pěkně blízko, ale vyhneme se tomu typickému městskému shonu.

Domek jsme koupili už někdy po novém roce, ale jak se ukázalo, bylo na něm mnohem více práce, nežli se zdálo na první pohled. Proto jsme stěhování neustále odkládali, až to nakonec vypadalo na konec léta. Když už bylo všechno připravené a v bytě, ve kterém jsme bydleli ve městě, to díky krabicím a pytlům vypadalo doslova jako ve skladišti, přišel další zádrhel: manžel si ještě vymyslel nádrž na užitkovou vodu, kterou prý využijeme oba. Možná byste si řekli, proč jsme se nestěhovali i v době, kdy nám někdo doma na zahradě onu nádrž instaloval. Odpověď je jednoduchá: manžel je naprostý puntičkář, a dokud není všechno dokonalé, pak se nehne z místa.


A tak jsme čekali další měsíc, nežli se všechno dalo do pohybu a manžel se konečně oné nádrže na užitkovou vodu dočkal. Pak již mohl nastat další chaos v podobě stěhování, protože kdo se někdy stěhoval, ten mi dá jistě za pravdu, že to není procházka růžovým sadem a kdo to nakonec všechno odskáče? No samozřejmě, že žena.

Nyní už konečně bydlíme v novém a já jsem ráda, že máme celý ten proces za sebou. Stěhování do vysněného domku se sice protáhlo více, nežli jsem původně čekala, ale nyní jsem štěstím bez sebe, že již nemusím zakopávat o krabice a konečně bydlíme v novém. A o stěhování už nikdy nechci slyšet jediné slovo.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA