Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Při výběru nového vysavače bylo u nás doma hodně veselo

Autor: Alena Matulová

19.12.2018 14:48

„Rozbil se nám vysavač“ hlásila mi dcera jednoho sobotního odpoledne, které je u nás zvykem trávit právě úklidem. Zvolala to na mě z obýváku s naprostou lehkostí, jako by se jednalo o rozbitý hrníček, který stejně nikdo nepoužívá a v poličce tak akorát zabírá místo. Jenže tohle byl vysavač, v mých očích naprosto nepostradatelný pomocník do domácnosti, bez kterého jsem si neuměla představit krásně uklizený dům.

Proto jsem se rozhodla, že pořídíme nový. Mám zkušenosti s tím, že vysavače se nevyplatí opra-vovat, protože se v nich zpravidla pokazí něco, čehož oprava by stála více, nežli úplně nový kousek. A jestli mám několik stovek investovat do opravy vysavače, který už máme doma asi sedm let, nebo je raději utratit za nový kousek – má volba zkrátka byla jasná, chtělo to nového kamaráda.

Jak se ale ukázalo, názory členů rodiny se hodně rozcházely. Zatímco já jsem si nadále stála za klasikou v podobě sáčkového vysavače, starší dcera jednoznačně hlasovala pro vysavač bez sáčku, který je podle ní daleko praktičtější, zatímco ta mladší by byla nejradši, kdybychom pořídili lehký tyčový, se kterým se bude snadno pracovat. A manžel? Ten se postavil k té variantě, že necháme opravit starý vysavač, protože nový nutně nepotřebujeme.

Několik dní to u nás bylo hodně veselé, protože kdykoli se řeč stočila na vysavač, každý si začal prosazovat to svoje a odmítal ustoupit. Čím více jsme se ale dohadovali, tím více se prodlužovala koupě nového vysavače, takže jsme doma místo vysávání zametali a to nikoho příliš nebavilo. Nakonec jsem tedy práskla rukou do stolu a rozhodla, že uděláme kompromis.

V e-shopu jsme si našli kategorii vysavačů a dali se do výběru. Shodli jsme se na bezsáčkovém vysavači, který bude mít nižší hmotnost a nebude stát majlant. Podařilo se nám vybrat vhodného kandidáta, který brzy na to skončil v košíku a za pár dní už se ohříval u nás doma. Jak se ukázalo, volba to byla správná, funguje skvěle a práce s ním je radost. I když jde o úklid…
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA