Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Letos jsem vánoční dárky sfoukla jedním vrzem

Autor: Alena Matulová

19.12.2018 15:07

Nepatřím k lidem, kteří by třeba již v polovině listopadu (nebo klidně ještě dříve, i takoví se najdou) začali bláznit a plašit ohledně Vánoc. Jsem spíše ten typ člověka, který sice věci nenechává na poslední chvíli, ale zároveň si všechno dokáže správně načasovat. A tak tomu bylo i letos, kdy mě tzv. vánoční horečka přepadla asi až 10. prosince – to už jsem si řekla, že je možná ten správný čas na to, abych vyřešila dárky pro rodinu.

Pokud jste v poslední době vlezli do nějakého nákupního centra, pak mi jistě dáte za pravdu, že vydat se tam dobrovolně je znak naprostého šílenství. Tolik lidí, jako je tam právě v tomto předvá-nočním čase, tam nepotkáte nikdy během roku – a jak víme, i tehdy je tam kolikrát hlava na hlavě, jenže teď na tu jednu hlavu připadají hlavy minimálně tři. A to už je fakt mazec. Proto jsem se roz-hodla, že letos na nákupy v kamenných prodejnách kašlu, jelikož na přeplněná centra a kilometrové fronty vážně nemám náladu, a dárky obstarám pěkně online z pohodlí domova, kde jsem sama – maximálně ve společnosti našeho psa.

Jedno odpoledne jsem si tedy uvařila kotel kávy (tím mám na mysli opravdu hodně velký hrníček) a pustila se do hledání. Jako první jsem vybírala dárek pro přítele, kde jsem měla jasno: chtěla jsem mu pořídit něco, co by nosil pořád u sebe a neustále na mě myslel. Volba padla na pánské náramky, které díky jejich decentnosti určitě zvládne nosit i on – věčný odpůrce všech šperků, které dle jeho slov patří ženám. Když už jsem se tak probírala sortimentem, pořídila jsem dámské náramky i pro maminku a sestru, určitě z nich budou nadšené. Pak jsem ještě vybrala dárek pro tatínka, toho potěším třemi předplatnými jeho nejoblíbenějších časopisů, které si pravidelně kupuje a vždycky se rozčiluje, když nemůže nikde sehnat aktuální číslo.

A bylo vyřešeno. Všechny nejbližší jsem měla pěkně obstarané a nemusela jsem se rozčilovat v nějakém přelidněném nákupáku, kde mě až do začátku nového roku, kdy se situace snad alespoň trochu uklidní, vážně nikdo neuvidí.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA