Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Do práce na zahradě jsem se aktivně pustila už v lednu

Autor: Alena Matulová

22.01.2019 13:14

Odjakživa jsem byla ten typ člověka, který jen tak neposedí, ba naopak musí neustále něco dělat a být pořád v pohybu. Miluji práci na zahrádce, která je pro mě nejen příslibem jistého druhu odpočinku, ale zároveň i chlouba. Zakládám si na upraveném vzhledu, záleží mi na tom, jestli je trávník dobře posekaný, jestli růže rostou v rovných záhoncích, jestli mají ovocné stromy zastřižené větvičky a podobně. Jsem zkrátka ráda, když se má zahrada k světu a je radost na ni pohledět. Proto mou rodinu nepřekvapilo, když jsem se už v polovině ledna po zimní pauze opět pustila do práce, ačkoli je zahrada v tomto čase zasypaná sněhovou pokrývkou.

Mě ale nic neodradí, navíc jsem byla na studené zimní počasí patřičně připravena. Už na podzim jsem si z internetu objednala zateplené montérky, protože mi bylo jasné, že ty klasické nebudou pro studené počasí zrovna ideální. Jasně, mohla bych si pod ně obléknout třeba ještě jedny tepláky nebo legíny, ale proč bych to dělala, když jsem teď měla po ruce zateplenou verzi, která mě před chladem i mrazem jistě ochrání.

Patřičně jsem se oblékla a vyrazila jsem na zahradu, kde byla všude hromada sněhu a okolí vypadalo, že nerušeně spí. Neměla jsem v plánu dělat něco zásadního, každopádně už jsem měla pocit, že něco začít dělat musím, protože jakmile se zima vzdá svého kralujícího žezla, přijde jaro a pak bych byla ve stresu, že nestíhám vše, co jsem si naplánovala. Zahradu jsem si proto prošla, abych si udělala představu, co všechno mě s příchodem jara čeká a na co se musím připravit. Tu a tam jsem uskřípla nějakou tu větvičku, která se vlivem sněhu nebo větru zlomila a na stromě tak neměla co dělat.

Rodina moje nadšení sice nechápe, ale nic proti tomu nenamítají. Manžel sice občas nezapomene na nějakou poznámku, že jsem blázen a místo toho, abych si zimní měsíce užívala pěkně doma v klidu, kde je teplíčko a příjemně, pobíhám po zahradě a brodím se sněhem. Já nad jeho poznámkami vždycky jen s úsměvem mávnu rukou. Někdo zkrátka rád pracuje na zahradě a jiný se hodí akorát tak na to, aby se válel doma na gauči před televizí. Můžete hádat, kdo je kdo.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA