Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Rekonstrukce spolkla daleko více peněz, nežli kolik jsme plánovali

Autor: Alena Matulová

22.01.2019 15:12

Koupili jsme byt 2+1 v panelovém domě. Byt byl po původních majitelích, kteří zde žili asi 40 let a do nějakých úprav neinvestovali ani korunu. Umíte si tedy představit, jak ten byteček asi musel vypadat – vybavení, které v něm zůstalo, bylo viditelně poškozené a políbené časem, navíc o takovém stylu už v dnešní době snad ani nikdo nemůže vědět, zkrátka zastaralé, celkově špinavé a jedním slovem ošklivé. Pro mě, která miluje moderní styl, ať už se jedná o oblečení nebo o bydlení, to byl zkrátka jeden velký horor.

Proto jsem se rozhodla pro rozsáhlou rekonstrukci, kterou jsem chtěla vzít pěkně od podlahy. Bylo mi sice jasné, že to asi sežere hodně peněz, ale jestliže jsem zde měla být spokojená a šťastná, zkrátka se s tím muselo něco udělat. Manžel naštěstí nebyl proti, sice se mu zpočátku nezdála představa, že rekonstrukce podle mých představ asi dokonale vycucá naše úspory, ale nakonec jsme se do toho dali. Jak já říkám: „když už, tak už“.

Rekonstrukce probíhala jako po másle. Měli jsme všechno naplánováno a aktivity, které jsme nemohli udělat svépomocí, s těmi nám pomohli buď zruční kamarádi, nebo jsme si zavolali profesio-nály. Chtěli jsme mít všechno naprosto perfektní, protože když už v tom mizely naše peníze, které mimochodem mizely opravdu bleskurychle, že to člověk skoro ani nestačil zaznamenat, tak ať to stojí za to.

Asi po třech měsících práce už jsme byli skoro na cílové rovince. Chyběla už jen kuchyně, jenže se ukázalo, že rekonstrukce stála mnohem více, nežli kolik jsme počítali, takže nezbylo na mnou vybranou kuchyni. Byla jsem z toho nešťastná, manžel ale navrhl, že by řešením mohla být kuchyně na míru, která bude taky vypadat pěkně, ale cenově vyjde levněji, nežli ta, kterou jsem si vybrala. Musela jsem sice trochu ulevit ze svých nároků, ale ve finále se to vyplatilo – kuchyně je nádherná a vařit v ní bude určitě pohádka.

Teď už máme rekonstrukci za sebou, náš účet sice skoro zeje prázdnotou, ale s manželem jsme se shodli na tom, že investované peníze stály za to. Přeci jen jsme je investovali do svého.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA