Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

S rozhodováním již příště nebudeme tolik otálet

Autor: Alena Matulová

23.01.2019 06:54

Když přítel přišel s návrhem, že bychom se mohli přestěhovat do většího, nebyla jsem proti. Náš byt 1+1 byl opravdu moc malý a vzhledem k tomu, že jsme v brzké době plánovali založit rodinu, bylo více nežli žádoucí, abychom se podívali po něčem větším. Rozhodili jsme proto sítě a začali se porozhlížet po vhodných bytech.

Jak se ukázalo, nabídka nemovitostí byla zrovna v té době docela pestrá, takže rozhodně bylo z čeho vybírat. Hned pár dní na to, co jsme s hledáním začali, už jsme byli domluveni na třech prohlídkách, bohužel ale ani jeden byt nebyl pro nás. Nevzdávali jsme to, do týdne jsme měli do-mluvené minimálně 4 další pronájmy, takže jsme vždy po práci jezdili na prohlídky.

Pak jsme narazili na byt 3+1 v klidné lokalitě na okraji města. Byt to byl krásně světlý, vzdušný, prostorný a já už se viděla, jak zde plánuji dětský pokojíček, jak celá rodina snídáme u jednoho stolu, jak trávíme společné večeři v obýváku u televize – inu znáte to, typické ženské představy. Paní, které byt patřil, jsme řekli, že se nám moc líbí, ale nechtěli jsme po něm sáhnout hned, druhý den jsme totiž měli vidět ještě jeden byt a chtěli jsme si být jistí, že zrovna tohle je ta volba. Proto jsme řekli, že si to necháme projít hlavou. A to byla chyba.

Když jsme totiž druhý den po prohlídce onoho bytu dospěli k názoru, že nic lepšího, nežli ten byt z předchozího dne, stejně neseženeme, paní nám oznámila, že už se domluvila s někým jiným, kdo se rozhodl okamžitě na místě, hned složil kauci a následující týden se stěhuje. Byla jsem z toho skleslá, pro ten byteček jsem se nadchla.

Absolvovali jsme další měsíc hledání, jenže jsme v hlavě pořád měli ten krásný byt, tudíž se nám žádný další nelíbil. Už to vypadalo, že budeme muset polevit z nároků, když jsme se dostavili na prohlídku dalšího bytu, který nám učaroval. Bylo rozhodnuto okamžitě, už jsme si řekli, že nebudeme váhat a ihned se domluvili na splátce prvního nájmu, skrze realitní kancelář se dohodli na sepsání smlouvy a složení kauce. Nechtěli jsme nic riskovat.

Nyní jsem za to rozhodnutí ráda, v novém bytě bydlíme již čtyři měsíce a za necelého půl roku se nám narodí dcera. Jsem si jistá, že zrovna tohle je to nejlepší místo pro spokojený rodinný život.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA