Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pronájem bytu budu příště řešit jedině přes realitku

Autor: Alena Matulová

23.01.2019 07:03

Zdědila jsem byt po babičce, která mi jej odkázala v dědickém řízení jakožto jedinému z vnoučat. Byt to sice nebyl ošklivý, ale pro mě zkrátka malý a na nevhodném místě, do práce bych to měla přes celé město, nemluvě o tom, že jsem zrovna nebyla ve fázi, kdy bych chtěla absolvovat rekonstrukci k obrazu svému a následné stěhování, protože jak všichni víme, s tím je spousta práce. Proto jsem se rozhodla, že byt po babičce nabídnu k pronájmu, prodávat jsem jej nechtěla a tohle byl dobrý způsob, jak nemovitost využít a ještě z toho něco mít.

Myslela jsem si, že pronajmout byt není nic složitého. Udělala jsem několik fotek, napsala popisek a inzeráty vložila na internet, protože jak je známo, na internetu je dnes všechno a všichni, takže jsem byla přesvědčena, že se zájemci jen pohrnou. Přeci jen byt v Praze, prostorný 2+1, v okolí docela slušné vybavení jako obchody, doktoři, dopravní spoje a podobně. Po tom bytě se muselo okamžitě zaprášit.

Zájemců bylo hodně, stálo mě spoustu času s nimi absolvovat prohlídky, které ale nakonec dopadly všechny stejně: „Děkuji, byt je to pěkný, ještě si to nechám projít hlavou a případně se vám ozvu“ – tak zněla věta, kterou mi řeklo snad 12 zájemců za sebou. Trvalo to 2 měsíce, kdy jsem minimálně 3x do týdne jezdila na prohlídky, ale žádný seriózní zájemce se z toho nakonec nevyklubal. Už jsem začala být otrávená, neměla jsem prostor na to, abych několikrát do týdne absolvovala cestu přes celé město a trávila čas s lidmi, kteří nakonec neprojevili sebemenší zájem.

Uběhly další dva měsíce se stejným scénářem. Měla jsem před sebou další prohlídku a upřímně už jsem čekala, že se opět dočkám té známé a tolik omílané věty, že jsem byla skoro až protivná na zájemce, který se mnou ten den prohlídku absolvoval. K mému překvapení byl ale z bytu nadšený a hned se chtěl domluvit na nájemní smlouvě. Překvapilo mě to, ba dokonce zaskočilo.

Na všem jsme se domluvili a nájemce už 14 dní v bytě bydlí. Já jsem se ale zařekla, že jestli ještě někdy budu byt pronajímat, půjdu na to jedině přes realitní kancelář, protože uplynulé 4 měsíce pro mě byly opravdu očistou.
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA