Alena_Matulova

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Stačila jedna jízda a měla jsem na dva měsíce vystaráno

Autor: Alena Matulová

23.01.2019 08:42

Zatímco můj přítel zimu miluje a každý rok se nemůže dočkat prvního sněhu, já jsem spíše teplo-mílek a raději nežli zimu mám horké léto. Na první pohled by se zdálo, že nám to nemůže fungovat, když jsme každý úplně jiný, protože mě by v zimě dobrovolně ven nikdo nedostal a přítel má zase problém pobývat venku v létě, protože je mu strašné teplo, takže raději tráví čas domě pěkně ve stínu u větráku. Světe div se, přesto se nám to daří nějak pytlíkovat a vzájemně kloubit, takže ačkoli jsme každý jiný, dokážeme tomu druhému tu a tam vyjít vstříc.

Jako třeba posledně, když mě přítel vytáhl na led. Strašně si chtěl jít zabruslit a mě u toho samozřejmě potřeboval taky. Tvrdil mi, že mě jedna návštěva kluziště nezabije, že si to užijeme a že se nemusím bát, protože nebudu na ledě jediná, která se křečovitě drží mantinelu, nohy se jí na bruslích rozjíždí každá na opačnou stranu a v očích mám vyděšený výraz. Věnovala jsem mu za ta slova pořádnou ránu do ramene, ale nakonec sbalila brusle na led a vyrazila. Co bych pro něho neudělala, když miluješ, není co řešit.

Na kluzišti bylo plno, což se dalo čekat. Očividně jsem byla jediná, koho bruslení nikdy nijak zvlášť nechytlo, protože se zde všichni vesele proháněli po ledě. Jasně, našli se i tací, jako jsem byla já, kteří vypadali, že sebou každou chvíli plácnou zadnicí na studený led. Zatímco přítel bruslil, já jsem se držela mantinelu, ostatně jak mi bylo mou láskou přeurčeno a ničeho jsem si nevšímala. Pak jsem ale zaslechla dva puberťáky, jak se mému plížení podél mantinelu smějí, takže jsem si řekla, že jim ukážu. Odrazila jsem se od mantinelu s přesvědčením, že jedno kolečko přeci ujet dokážu. To jsem se ale spletla…

Po pár krocích jsem ztratila balanc a sedla si přímo na ruku, kterou jsem pod sebe ještě tak šikovně strčila, že jsem si určitě něco udělala. Přítel byl u mě vcukuletu, pomohl mi na nohy a usoudil, že moje modrající zápěstí asi potřebuje doktora. Jak se ukázalo, měla jsem to zlomené a to ještě docela nešikovně. Stačila jedna jízda a já měla na dva měsíce vystaráno. Ještě se tak někdy ne-chám přemluvit, abych se postavila na led. To určitě!
Alena Matulová

Blog ženy v nejlepších letech, která má ráda psaní textů o svém životě a svých zkušenostech.
Alena
Oblíbenost autora: 6

O autorovi

Jmenuji se Alena Matulová a ráda bych se s Vámi touto formou podělila o své zážitky.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA